چرا آمیار ۲۴

با توجه به گسترش فرهنگ شهرنشینی و افزایش جمعیت شهرهای بزرگ و با عنایت به بالا رفتن هزینه های تأمین مسکن ، مسائل و مشکلات پیش روی هر ساختمان رو به فزونی بوده و این امر علی الخصوص در مجتمع های بزرگ زیاد به چشم می خورد.

در این شرایط مدیران این مجتمع ها که خود نیز درگیری ها و مشغله های فراوانی در زندگی خصوصی خود دارند ، می بایست رسیدگی به امورات ساختمان را نیز در برنامه ی خود بگنجانند ولی با توجه به حجم مشکلات موجود در ساختمان ، غالبا نمیتوانند این امورات را به نحو شایسته ای پیگیری نموده و موجبات نارضایتی دیگر ساکنان ایجاد می گردد .

از سوی دیگر در همین شهرها ، متخصصانی در همه زمینه های مورد نیاز برای رفع این معایب و مشکلات وجود دارند ولی با توجه به عدم وجود بستر مناسب ارتباطی بر پایه اطمینان ، تعهد و تضمین کیفیت خدمات ، این مشکلات اکثرا در زمان خود رفع نشده و یا به نحو صحیحی اصلاح نمی گردند .

در همین راستا مصمم شدیم تا مجموعه ای نظام مند و منسجم در زمینه ی ارائه ی خدمات تعمیرات و نگهداری ساختمان در بستر اپلیکیشن موبایلی و به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته با نام تجاری آمیار ۲۴ را ایجاد نماییم.

به این ترتیب که افراد با نصب اپلیکیشن آمیار ۲۴ بر روی گوشی خود به صورت رایگان و طی نمودن مراحل ثبت نام و عضویت ، درخواست خدمات خود را در برنامه ارائه داده و در کوتاهترین زمان ممکن ، نزدیکترین سرویسکار مرتبط که درخواست مشتری را قبول نماید به مشتری معرفی و به محل مشتری ارجاع می گردد.
پس از اتمام کار توسط سرویسکار، فاکتور به صورت الکترونیکی در برنامه صادر شده و پس از اطلاع و تایید مشتری ، پشتیبانی بعد از آن و سوابق هر تعمیرات به صورت دائمی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.
خدمات آمیار ۲۴ برای تمامی ساختمانهایی که در زمینه فعالیت ما نیاز به تعمیرات داشته باشند مورد استفاده قرار گرفته و تفاوتی در نوع کاربری ساختمان برای دریافت خدمات وجود نخواهد داشت.

حتی ساختمان های در حال ساخت نیز می توانند برای موارد کاری خود از این برنامه استفاده کنند.با استفاده از این سیستم در بحث مجتمع های ساختمانی ، مدیران ساختمانها صرفا به عنوان پل ارتباطی بین خود و ساکنین مجتمع ها تعریف شده وکاهش درگیری های آنها را سبب خواهیم شد.