نصب و تعمیر اطفاء حریق

حفاظت از جان و مال افراد همیشه از دیرباز جزء دغدغه های بشر در طول زمان بوده است که امروزه با وجود سیستم های اطفاء حریق تا حدودی آرامش خاطر را برای بشر فراهم آورده است. امروزه وجود سیستم اطفاء حریق از لحاظ مالی و جانی و جلوگیری از خسارتهای احتمالی دیگر در صورت بروز آتش سوزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که اهمیت آن در مجتمع های تجاری و شرکتهای تولیدی، خصوصاً انبارها به مراتب بیشتر خواهد بود. با توجه به اینکه این سیستم ها پس از نصب تا زمانیکه حریقی اتفاق نیفتد هیچ گونه فعالتی نخواهند داشت میبایست اقداماتی به منظور حفظ و نگهداری سیستم در شرایط آماده باش انجام شود.

اطفاء حریق - حفاظتی نظارتی - ضد حریق - درب کنترلی - ضد آتش - تاسیسات حفاظتی

 رعایت موارد زیر در عملکرد صحیح و بموقع سیستم حائز اهمیت است:
۱- در سیستم های اطفاء حریق که نیاز به لوله کشی می باشد حتماً از سیستم لوله کشی مجزا از دیگر لوله کشی ها استفاده گردد.
۲- ذخیره و فشار کافی در سیستم های یکپارچه لازمه عملکرد صحیح سیستم در مواقع اضطراری می باشد که تنها با کنترل پیوسته سیستم اطفاء حریق می توان به آن دست یافت.
۳- عایق کاری لوله هایی که از آب برای اطفاء حریق استفاده می کنند در پیشگیری از یخ زدگی و بروز نقص در فصل زمستان جلوگیری خواهد کرد و کنترل دوره ای عایق کاری ها نیز لازمه تثبیت عملکرد صحیح سیستم می باشد.
۴- همیشه از سیستم اطفاء حریق متناسب با مواد قابل اشتعال استفاده نمائید.
۵- همواره سیستم های اعلام حریق پرتابل (قابل حمل مانند کپسول آتش نشانی) می بایست در معرض دید و قابل دسترسی سریع واقع گردند.
۶- رعایت فاصله مناسب تا نازلهای اطفاء حریق اتوماتیک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که همیشه در هنگام چینش مواد می بایست مد نظر قرار داد.
۷- بصورت دوره ای نسبت به شارژ مجدد کپسول های پرتابل اقدام نمائید.
۸- بلافاصله پس از مصرف کپسول ها نسبت به شارژ مجدد آنها اقدام نمائید.
۹- بصورت دوره ای اتصالات و نازلهای سیستم را کنترل نموده و از عملکرد صحیح آنها مطمئن شوید.