تعمیر درب کنترلی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه برق و الکترونیک محصولات جدیدی وارد بازار می شود که هر کدام مزایایی نسبت به محصولات مشابه دارند این مزایا می تواند ظاهری زیبا، قدرت بیشتر در حجم کمتر، کارایی بیشتر ، سهولت استفاده و … باشد که این امکانات می تواند مصرف کنندگان را قانع به استفاده از این محصول کند.
کرکره های برقی از جمله درب های اتوماتیک هستند که با گذر زمان توانسته اند شکل سنتی درب های کرکره ای قدیمی را عوض کنند.این محصول با ظاهری زیبا،صدای کم هنگام کارکرد و سهولت در استفاده آن (کارکرد با نیروی برق) توانسته جایگزین شایسته ای برای کرکره های قدیمی باشد حال آنکه دیگر نیازی به استفاده از نیروی انسانی برای بالا و پایین کردن کرکره نیست و تنها با فشردن یک کلید بر روی ریموت کنترل می توان کرکره هایی در ابعاد بزرگ را نیز باز و بسته کرد.

درب کنترلی - حفاظتی نظارتی - درب های کنترلی - حفاظتی - نظارتی - درب اتوماتیک - درب های اتومات

آموزش تعمیر و عیب یابی جک برقی پارکینگی
۱٫ موتور کار نمی کند: یک سیم از داخل قطع است .
۲٫ موتور داغ می کند : در صورتی که برای بار اول باشد، استاتور موتور ایراد دارد.
۳٫موتور صدای بلندی دارد: بلبرینگ ها خشک یا از فرم خارج شده، بدنه روتور و استاتور باهم برخورد دارند ،پیچ بدنه محکم نیست یا روتور درست در جای خود قرار نگرفته است.
۴٫موتور در جا کار میکند: کلید خلاص کن بیرون است ،محور کلید خلاص کن خم شده ،سیستم انتقال قدرت گریبکس به پیستون هرز شده است .
۵٫کلید درون قفل گیر کرده ،محور کلید خلاص کن خم شده است.

نحوه اطمینان از سالم بودن موتور:
* مولتی متر را در مدار اهم قرار دهید .سیم موتور نسبت به سیم مشترک باید بین ۷۰ تا۹۰ باشد اگر ۰ یا خیلی بالاتر باشد نشان دهنده ایراد درسیم پیچ موتوراست .
*دو سیم خازن به سیم قهوه ای و سیاه موتور وصل کنید یک بار سیم خاکستری را همراه با قهوه ای به ۲۲۰ ولت برق وصل کنید و یک بار هم سیم سیاه را باید در هر دو صورت موتور در یک جهت گردش کند.