درمان گیاهان پژمرده

پژمردگی_گیاهان

گیاهان پژمرده را دوباره سرحال و شاداب کنید

 

یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان گل و گیاه در منزل، از دست رفتن نشاط و زیبایی گیاهانشان است.

به طور ناگهانی یک روز میبینید که گیاه شما پژمرده شده در حالی که هیچ نشانه ای از وجود مشکل در برگها و ساقه گیاه مشاهده نکرده اید.

تعویض گلدان گیاهان پژمرده

گیاه خود را به یک گلدان با خاک تازه منتقل کنید. فقط گلدان جدید باید کمی از قبلی بزرگ تر باشد. گلدان بزرگتر به ریشه های گیاه فضای کافی برای رشد را می دهد.

غذا رسانی بهتر به گیاهان پژمرده

گیاهان نیز به غذا نیاز دارند، بنابراین جایگزینی خاک قدیمی با یک خاک جدید و با کیفیت تفاوت بزرگی ایجاد خواهد کرد. بر اساس راهنمای پیشنهادی روی بسته ی غذایی گیاه ، به آن غذا رسانی کنید. همچنین شاید تمایل داشته باشید از کود نیز استفاده کنید، اما مراقب باشید بیش ازحد نیاز گیاه غذا رسانی نداشته باشید.

گیاهان_پژمرده

گیاهان پژمرده را به تدریج مقابل نور خورشید ببرید

باوجودی که نور خورشید برای گیاه خوب است اما نباید یک دفعه گیاه خود را مقابل نور و گرمای شدید خورشید قرار دهید، این کار عوارض بدی برای گیاهتان خواهد داشت. تنها نور غیرمستقیم خورشید تا زمانی که اوضاع گیاه بهتر شود کافی است.

به گیاهان پژمرده بیش ازحد آب ندهید

 

رایج ترین اشتباه افراد این است که نمی دانند زمان خواب گیاه آن ها چه وقتی است، بنابراین همیشه به آن آب می دهند. با رسیدن فصل جدید در مورد اتفاقی که برای گیاه شما در آن فصل می افتد تحقیق کنید تا مطمئن شوید تصادفاً گیاه موردعلاقه ی خود را با آب زیاد خراب نخواهید کرد.

آفات گیاهان پژمرده را از بین ببرید

اگر برگ یا ساقه ی گیاه شما ضعیف یا خال دار دیده می شود شاید مقصر آفت ها باشند. به آرامی محلول آب و صابون را روی برگ ها بکشید تا از شر این موجودات راحت شوید.

برای گیاهان پژمرده گلخانه را امتحان کنید

برخی گیاهان در آپارتمان ، نیاز به محیط مرطوب دارند که مسلماً شما این محیط را برای خانه ی خود دوست ندارید. برای ساخت یک محیط گلخانه ای برای گیاه خود یک کیسه ی پلاستیکی کوچک روی آن بکشید. برای چهار تا پنج روز بگذارید در این فضا گیاهتان بماند تا محیط لازم برای رشد دوباره ی گیاه آماده شود.

درمان_پژمردگی_گیاهان