ماشین لباسشویی

امروزه صرفه جویی در زمان و هزینه از مهمترین دلایل استفاده از تکنولوژی های روز در قسمتهای مختلف زندگی می باشد. شستن لباس در قدیم، زمان گیر و طاقت فرسا بوده است ولی در عصر ما با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ماشین لباسشویی، تغییرات زیادی در آسایش و زمان بوجود آمده است.

ما برای استفاده بهتر از این دستگاه و طولانی تر شدن عمر آن، راهکارهای ساده ای را به شما ارائه می دهیم که در ادامه به برخی از آنها اشاره می نمائیم.

۱- باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی: پس از هر بار شست و شو، درب لباسشویی خود را باز گذاشته و با دستمال تمیز لاستیک دور درب آن را خشک نمائید تا از رشد کپک ها و ایجاد بوی نامطبوع در داخل آن جلوگیری شود.
۲- تمیز کردن فیلتر آب خروجی و ورودی: بعضاً به علت رسوبات موجود در فیلتر آب ورودی و خروجی مدت آبگیری و تخلیه دستگاه طولانی تر از حد معمول گردیده و به طبع ، موجب بالا رفتن زمان کارکرد دستگاه و همچنین کیفیت نامناسب شست و شو خواهد شد.

۳- همیشه پس از هر شست و شو از یک برنامه کوتاه مدت با دمای آب بالا بدون مواد شوینده استفاده نمائید تا از رسوب مواد شوینده و دیگر آلاینده ها در داخل لباسشویی جلوگیری گردد.
۴- پس از هر بار شست و شو سینی مواد شوینده ( جاپودری) را از سیستم جداکرده و کاملاً تمیز نمائید. این عمل تا حدود زیادی باعث جلوگیری از رسوب در فیلتر خروجی آب می گردد.

۵- از قرار دادن بار اضافه در داخل لباسشویی جداً خودداری نمائید. عدم رعایت این موضوع خسارات زیادی را به اجژاء مکانیکی دستگاه وارد خواهد کرد.
۶- همیشه قبل از قراردادن لباسها در داخل لباسشویی از خالی بودن جیبهای آنها مطمئن شوید. در بعضی موارد وجود اشیائی همانند سکه، میخ، سیم و … باعث ایجاد اختلال در کار دستگاه گردیده و موجبات نارضایتی را برای شما به همراه خواهد داشت.

۷- همیشه از برنامه های مخصوص به همان لباسهایی که داخل لباسشویی قرار می دهید استفاده نمائید و به دسته بندی لباسها قبل از شست و شو اهمیت دهید (بطور مثال از شست و شوی همزمان لباسهای پشمی و لباسهای نازک پرهیز نمائید).
۸- از شیلنگ تخلیه و کابل برق بلند استفاده نکنید.

۹- از مصرف بیش از حد نیاز پودر و مواد شوینده و سفید کننده با توجه به حجم لباسها و کثیفی آنها، پرهیز کنید. این عمل علاوه بر ایجاد کف بیش از حد در داخل دیگ لباسشویی و نامطلوب شدن شست و شو، به علت شیمیایی بودن باعث خوردگی قطعات مکانیکی دستگاه در طول زمان گردیده و از عمر دستگاه می کاهد.
۱۰- از دمای آب بالا برای شست و شوی بهتر لباسها استفاده ننمائید. این امر علاوه بر بالا بردن مصرف انرژی موجب وارد آمدن خسارت به دستگاه نیز می گردد.

 

 

نرخ نامه