نصب لوستر و روشنایی و…

 نرخ نامه

تاریخچه: 

اولین لوسترها در قرون وسطی با قلاب‌های چوبی که آویزهای الماس به آنها وصل بوده، مورد استفاده قرار گرفته‌اند و بیشتر در منازل افراد معروف تاریخ نصب شده بودند.

از آن پس، این قطعات زیبا را فن‌آوری‌های جدید و با استفاده از شیشه، طلا، نقره، برنج و کریستال به صورت‌های گوناگونی که امروزه شاهد آن هستیم، طراحی کرده‌اند.

حرم امام رضا یکی از مکان‌هایی است که در ابتدا روشنایی برق را به خود دید.

نصب لوستر و روشنایی - نصب لوستر - نصب روشنایی - تاسیسات برقی - نصب کلید و پریز - کلید پریز

موارد کاربردی:

لوستر ها و چراغها

کاربرد لوستر، آباژور و روشنایی ها در دکوراسیون داخلی برای تامین نور منازل، مدارس، ادارات و سایر مکانهای عمومی می باشد.

کلید ها

کلید ها ابزاری هستند که به وسیله آن ها جریان برق مدار وصل یا قطع می شود، کلید ها دارای انواع مختلفی از جمله، کلید تک پل که از یک نقطه یک مصرف کننده را کنترل می کند، کلید دوپل که دو مصرف کننده را از یک نقطه کنترل می کند، کلید تبدیل یک مصرف کننده را از دو نقطه کنترل می کند و کلید صلیبی که امکان کنترل یک گروه مصرف کننده را از چند نقطه برای ما فراهم می آورند.

پریز ها

وسیله ای هستند برای اتصال سیم ها در سیم کشی های ثابت و قابل انعطاف مانند دوشاخه لوازم برقی، پریز ها دارای انواع مختلفی مانند تک فاز یا سه فاز هستند

تعمیر و نگهداری:

برای اینکه جای پریز را مشخص کنیم باید ابتدا مکان هایی که مورد نیاز است را کاملا مشخص نماییم این مکان ها اعم از

محل قرار گرفتن لباس شویی در اشپزخانه ، پکیج ، یخچال ، اجاق گاز و …

نوع و اندازه سطح مقطع سیم ها

برای سیستم های روشنایی از سیم هایی با سطح مقطع ۱٫۵ و برای سیم هایی که برای پریز و سیم های کولر آبی استفاده می شود از اندازه ۲٫۵ و برای سیم های برق اصلی و سیم های کولر گازی می بایست از سیم ۴ استفاده شود