موکت ، پارکت ، لمینت

کفپوش ها دارای تنوع بسیاری از لحاظ جنس و طرح هستند. طبیعتا انتخاب نوع کفپوش مناسب برای پوشش خانه یا محل کار شما چالش بزرگی خواهد بود. اخیرا کفپوش لمینت در میان سایر کفپوش‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. از اینرو قصد داریم با مقایسه کفپوش لمینت با سایر کفپوش‌های رایج، دید جامعی نسبت به انواع رایج کفپوش به شما ارائه کنیم..
تفاوت کفپوش لمینت در مقایسه با پارکت چیست؟

سه فاکتوری که کفپوش لمینت را در مقایسه با سایر کفپوش‌های مشابه آن برجسته کرده است عبارتند از:
۱- قیمت مناسب
۲- نصب سریع و آسان و
۳- نیاز به نگهداری اندک..

مزایا و معایب لمینت در مقایسه با پارکت
– کفپوش لمینت بر خلاف پارکت از چوب درختان ساخته نشده و در ساخت آن از الیاف چوب متراکم یا HDF استفاده می‌شود، لذا یک ترکیب دوست‌دار طبیعت است.
– لمینت به دلیل عدم نیاز به چسب در هنگام نصب، به پوشش موجود کف آسیب نمی‌رساند و به همین دلیل می‌توان چندین بار آن را جمع و در جای دیگری نصب کرد.
– برای اتاق کودک یا اتاق نشیمن که رفت و آمد در آن زیاد است و احتمال کثیفی کف بیشتر از سایر جاها وجود دارد، لمینت به دلیل سهولت نظافت و مقاوم بودن در برابر خراش سطحی گزینه مناسبتری است.
– اگر در مناطق آفتابگیر زندگی می‌کنید، لمینت در مقایسه با پارکت گزینه هوشمندانه‌تری است. زیرا پارکت در مقابل اشعه خورشید رنگ پریده می‌شود.
– پارکت از چوب طبیعی ساخته شده بنابراین لمینت نمی‌تواند با زیبایی آن رقابت کند.
– سطح غیر صاف پارکت در مقایسه با کفپوش لمینت باعث شده در هنگام خیس شدن سطح یا دویدن بر روی آن لیز نخورید در حالی که لمینت دارای چنین خاصیتی نیست.
– کفپوش لمینت به علت بافت تشکیل دهنده آن مانند پارکت قابلیت ساب و سمباده ندارد و در صورت ایجاد خراش قابل ترمیم نیست. هرچند لمینت تا حد زیادی در برابر خراش و فشار مقاوم است.
– راه رفتن روی کفپوش لمینت سرو صدا ایجاد می‌کند، با این حال این عیب نیز با نصب یک لایه فوم قابل برطرف کردن است.
– دوام لمینت در مقایسه با پارکت بسیار کمتر است، پس اگر به دنبال کفپوشی با طول عمر طولانی هستید پارکت گزینه بهتری در مقایسه با لمینت است.

تفاوت کفپوش لمینت در مقایسه با موکت چیست؟
وقتی نوبت به تصمیم‌گیری انتخاب کفپوش بین موکت و لمینت می‌رسد، پای دو فاکتور اساسی در میان است، راحتی ونظافت. اگر شما در منزل حیوان خانگی نگهداری می‌کنید، باید برای تصمیم‌گیری در انتخاب میان این دو نوع کفپوش، مساله نظافت را لحاظ کنید.

مزایا و معایب لمینت در مقایسه با موکت
– کفپوش لمینت و موکت از نظر قیمت برابری می‌کنند. حتی در مواردی که شما قصد خرید موکت با جنس اعلا را داشته باشید، شاید هزینه آن با احتساب هزینه نصب، بیشتر از هزینه لمینت شود.
– نظافت لمینت به مراتب آسانتر از نظافت موکت است. به خصوص اگر در خانه حیوان خانگی نگهداری می‌کنید توصیه ما استفاده از کفپوش لمینت است.
– به طور غیر قابل انکاری موکت کفپوش گرم و نرم‌تری نسبت لمینت است.
– موکت تنها کفپوشی است که در مقایسه با سایر انواع کفپوش کمترین احتمال سر خوردن بر سطح آن وجود دارد.
– موکت دارای تنوع رنگ و طرح بسیار بیشتری در مقایسه با لمینت است.

 

نرخ نامه