جهت-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم-آمیار24

درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم

آمیار24-تاریخ مطلب-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم1398/11/06 Sunday
آمیار24-تعداد نمایش-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم498 بازدید
آمیار24-پسندیده-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم6+
درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم-آمیار24-مطلب

درهای ضد سرقت همانگونه که از نامشان پیدا است، ساختار و پیکربندی خاصی دارند که از ورود سارقان به منزل جلوگیری میکنند و می تواند تضمینی برای امنیت ساکنین منازل و محل های کاری باشد.

 

یکی از فاکتور هایی که خریداران در زمان خرید منزل به آن توجه می کنند، درهای ضد سرقت در خانه است. درهای ضد سرقت انواع مختلفی دارند و نگهداری و تعمیرات آن ها نیز شرایط خاصی را می طلبد. در این مطلب با سامانه آنلاین خدمات خانه و ساختمان آمیار 24 همراه باشید تا دانستنی های مفید درهای ضد سرقت را بدانید.

 درهای ضد سرقت همانگونه که از نامشان پیدا است، ساختار و پیکربندی خاصی دارند که از ورود سارقان به  منزل جلوگیری میکنند و می تواند تضمینی برای امنیت ساکنین منازل و محل های کاری باشد.

این در ها دارای قفل، لولا و کرکره هایی خاصی هستند که ضریب خطا و آسیب پذیری درهای معمولی را کاهش داده و موجب امنیت بالای خانه می شوند. با توجه به ساختار ویژه درهای ضد سرقت، نوع نگهداری و تعمیرات آنها نیز متفاوت است برای آشنایی بیشتر مطالب مورد نیاز در این رابطه را مرور می کنیم.

 

در ضد سرقت-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم-آمیار24

 

 

 

 

 

 

 

ساختار درهای ضد سرقت چگونه است؟

به  صورت کلی در ساختار درهای ضد سرقت از یک لایه ورق آهن و یا استیل استفاده می شود که توسط دو رویه در پشت و جلوی در پوشانده شده است. این درها بنا بر محل مونتاژ در دو نوع ایرانی و ترکی تقسیم بندی می شوند و به بازار داخل ایران هم راه پیدا کرده است.

درهای ضد سرقت با ساختار ورق فولادی باعث می شوند که در صورت بروز آتش سوزی، شعله های آتش از آن عبور نکنند و همچنین در مقابل سرما نیز مقاومت بالایی دارند و به  عنوان یک سد مقاوم عمل می نمایند. جهت پر نمودن قسمت داخل درهای ضد سرقت داخل ورق کرکره ای از عایق یونولیت با چگالی بالا استفاده می شود.

 به  صورت کلی هر در ضد سرقتی از چهار لولا برای اتصال به  قاب استفاده می نماید. این در صورتی است که در انواع معمولی از دو لولا استفاده می شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که لولا های درهای ضد سرقت به دور از دسترس و داخل در قرار دارند.

آشنایی با قفل درهای ضد سرقت:

ساختار فولادی درهای ضد سرقت نمی تواند به خودی خود امنیت لازم برای مقابله با ورود سارقین را تضمین نماید. لازم است تا برای این نوع درهای از قفل های ضد سرقت نیز استفاده شود. قفل های ضد سرقت در دو نوع زیر ارائه می شوند:

1- قفل های ضد سرقت کلیدی

2- قفل های ضد سرقت هوشمند

در نوع کلیدی، قفل درهای ضد سرقت دارای دو کلید است، یک مورد برای کارگران در زمان ساخت خانه و یک مورد نیز برای صاحب منزل پس از اتمام فعالیت کارگران استفاده می شود. در نظر داشته باشید که نوع کارگری پس از استفاده از کلید اصلی دیگر اعتبار ندارد.

در نوع هوشمند، درهای ضد سرقت دارای یک منبع تغذیه می باشند که در داخل در تعبیه شده است. برق این نوع قفل ها از همین  منبع تغذیه تامین می شود و به  همین  دلیل با قطع برق مشکلی برای درهای ضد سرقت ایجاد نمی شود.

  در ضد سرقت-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم-آمیار24

 

نکات مهم در خرید درهای ضد سرقت

زیبا بودن

زیبایی در کنار امنیت یکی از گزینه های رقابت کننده برای انتخاب درهای ضد سرقت است. یکی از شاخص های انتخاب درب ضد سرقت، تناسب آن از نظر شکل و رنگ با مواد و مصالح به کار رفته در ساختمان است.

عایق صوتی

جلوگیری از ورود صداهای مزاحم بیرونی و حفط حریم خصوصی ساکنین واحدهای آپارتمانی از مهمترین ویژگی هایی است که می تواند در و پنجره ها را از هم متمایز کند.

 ایمن بودن قفل

اولین و کاربردی ترین هدف از خرید درب ضد سرقت که آن را از سایر درهای موجود متمایز می کند همان وجه ایمن بودن آن است و همه این ماجرا برمی گردد به قفل های در که به آسانی به روی هرکسی باز نشود. تعداد زبانه های قفل در درب ضدسرقت هرچه بیشتر باید ایمنی آن در نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از راه هایی که سارقان برای ورود به ساختمان از آن استفاده می کنند اسید است. به همین علت قفل درب های ضد سرقت را ضد اسید می سارند تا راه ورود سارقانی که از این تکنیک برای سرقت و باز کردن قفل استفاده می کنند را مسدود کرد. به جز قفل ها، نصب حفاظ آهنی روی درب ها ضریب امنیت را بالا می برد.

 استحکام

هرچه در محکم تر باشد بیشتر مورد توجه و انتخاب خریداران است. به جز این دوام رویه در و خش نیفتادن آن در برابر ضربه های احتمالی حاصل از جابه جایی وسایل هم مهم است.

 

محافظت از درهای ضد سرقت:

درهای ضد سرقت با تمام امنیت و تکنولوژی هایی که در ساخت آن استفاده شده است اما نیاز به محافظت دارند. در همین راستا از حفاظ کرکره برقی برای این درها می توان استفاده کرد. کرکره برقی به عنوان یک حفاظ در جلوی در نصب می شوند و در برابر صدمات، انبساط و انقباض، اشیا و ... از در محافظت می کند.

 

کرکره های برقی که برای درهای ضد سرقت استفاده می شوند، دو ریل در دو طرف در دارد که قرقره ها بر روی آن نصب می شوند. این قرقره ها کمک می کنند تا لولا و کرکره از ریل خارج نشوند

 

در ضد سرقت-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم-آمیار24 

 

روش های نگهداری از درهای ضد سرقت:

مراقبت از درهای ضد سرقت سبب بالا رفتن طول عمر و کیفیت آنها می شود. در زیر مواردی که در خصوص نگهداری این درها باید رعایت کرد، لیست شده اند:

1- استفاده از روکش های پودری   

برای جلوگیری از زنگ زدگی لولا و کرکره پیشنهاد می شود تا از روکش پودری استفاده گردد. این پودر ها موجب می شوند تا در محیط های مرطوب دوام درها افزایش یابد.

2- روغن کاری لولا، قفل و کرکره

 صداهای غیر معمولی که در زمان باز و بسته نمودن درها شنیده می شود ممکن است حاکی از زنگ زدگی باشد لذا پیشنهاد می شود به  صورت مرتب قفل ها و کرکره ها به همراه لولا در روغن کاری شوند.

3- استفاده از رنگ های براق کننده

 زمانیکه به هر دلیلی درهای ضد سرقت طراوت روز اول خود را نداشت می توانید از رنگ های براق کننده هم به  عنوان زیبایی و هم به  عنوان محافظ استفاده کنید.

4- تمیز نمودن مداوم

عدم وجود گرد و غبار–روغن و مواردی از این قبیل بر روی سلامت درهای ضد سرقت تاثیر بسزایی دارد و منجر به طول عمر خواهد شد

در ضد سرقت-درهای ضد سرقت و آنچه لازم است درباره آن بدانیم-آمیار24

تعمیرات انواع درهای ضد سرقت

 درهای ضد سرقت می توانند به دلایل مختلف دچار خرابی شوند. بعضی از این موارد در زیر لیست شده اند:

· از کار افتادن قفل در

· صداهای ناهنجار کرکره، قفل یا لولا

· خراب شدن مغزی

· خارج شدن از رگلاژ

و ...

خارج کردن قفل خراب و تعویض آن با قفل های استاندارد نیاز به تخصص و ابزار دارد لذا حضور تعمیرکار در این زمینه الزامی است. رگلاژ کرکره ها و تعداد لولا ها از جمله مواردی است که حتما می بایست توسط یک تعمیرکار بررسی شود. البته افراد می توانند روغن کاری لولا و کرکره ها را خود به تنهایی انجام دهند. برای این مورد روغن را روی لولا اسپری کنید، میخ لولا را با سیم ظرفشویی کامل تمیز نمایید.

در بحث خرابی قفل های درهای ضد سرقت، این امر کاملا تخصصی است و می توانید برای راهنمایی و گرفتن هرگونه خدمات تعمیر درهای ضد سرقت با کارشناسان سامانه خدمات آنلاین آمیار 24 در تماس باشید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.