جهت-نکات نگهداری ماشین لباسشویی-آمیار24

نکات نگهداری ماشین لباسشویی

آمیار24-تاریخ مطلب-نکات نگهداری ماشین لباسشویی۱۳۹۸/۰۶/۳۱ یک‌شنبه
آمیار24-تعداد نمایش-نکات نگهداری ماشین لباسشویی255 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکات نگهداری ماشین لباسشویی255+
نکات نگهداری ماشین لباسشویی-آمیار24-مطلب

مشکلات رایجی را که اکثر خانم ها در هنگام کار با ماشین لباسشویی مواجه می شوند، بیان می کنیم و راه حل های ساده، بی خطر و قابل اجرا در خانه را به شما یادآوری می کنیم.

 

-تعمیر ماشین لباسشویی، این مشکلات تعمیرکار نمیخواد

قطعا تعمیر ماشین لباسشویی کار هر کسی نیست در این مطلب قصد نداریم از تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی صحبت کنیم اما مشکلات رایجی را که اکثر خانم ها در هنگام کار با ماشین لباسشویی مواجه می شوند، بیان می کنیم و راه حل های ساده، بی خطر و قابل اجرا در خانه را به شما یادآوری می کنیم.

-ماشین لباسشویی روشن نمی شود

لباس ها را درون ماشین لباسشویی گذاشته اید و ماشین را آماده کرده اید تا فرآیند شست و شو را شروع کند. با فشردن دکمه پاور متوجه می شوید ماشین لباسشویی روشن نمی شود! در چنین مواقعی موارد زیر را چک کنید:

 • اتصال سیم برق به پریز را در پشت ماشین لباسشویی چک کنید. ممکن است تکان های شدید لباسشویی باعث در آمدن سیم برق بشود.
 • اگر از محافظ یا سه راهی برای اتصال برق استفاده می کنید؛ از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. ممکن است اتصالی کرده باشد.
 • امکان خرابی دکمه استارت یا همان کلید خاموش و روشن وجود دارد. یک بار دیگر دکمه خاموش و روشن را فشار دهید. در این حالت ممکن است اشکال از اهرم تعبیه شده باشد که میکروسوییچ را خوب فشار نمی دهد. برای این مشکل باید با سرویسکار مطمئن تماس بگیرید.
 • اگر چراغ ماشین لباسشویی روشن می شود اما دستگاه شروع به کار نمی کند؛ احتمال خراب شدن چرخ دنده ها وجود دارد. این مشکل زمانی ایجاد می شود که حرکت محور موتور به حرکت محور تایمر منتقل نمی شود. برای این مشکل باید با سرویسکار مطمئن تماس بگیرید.

-ماشین لباسشویی تمام پودر درون مخزن را استفاده نمی کند

 • مطمئن شوید نوع پودری که استفاده می کنید متناسب با ماشین لباسشویی شماست.
 • بهترین راهکار برای رفع این مشکل بیرون آوردن مخزن پودر و شستن رسوبات آب است. بهتر است هر شش ماه یا یک سال یک بار این کار را انجام دهید.

-مخزن شست و شوی ماشین لباسشویی نمی چرخد

 • اگر ماشین لباسشویی روشن می شود و آب گیری هم می کند اما مخزن نمی چرخد؛ احتمالا تسمه لباسشویی پاره شده است. باید تسمه را تعویض کنید. بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

-ماشین لباسشویی در حین انجام کار شدیدا می لرزد

 • این مشکل ممکن است به دلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی اتفاق بیفتد. اگر ماشین لباسشویی خود را تازه خریداری و نصب کرده اید یا در اساس کشی جابه جایش کرده اید؛ بهتر است یک بار دیگر از تنظیم بودن پایه های آن اطمینان حاصل کنید.
 • اگر ماشین لباسشویی در زمان آب کشی شدیدا می لرزد، مشکل مربوط به تایمر یا همان زمان سنج است. با خراب بودن تایمر، ماشین لباسشویی دور تند و کند را قاطی می کند. برای این مشکل باید با سرویسکار مطمئن تماس بگیرید.

 

-ماشین لباسشویی چند دقیقه بعد از روشن شدن از کار می افتد

 • در این حالت احتمالا بار ماشین لباسشویی بیش از حد تعیین شده است. دقت کنید وسایلی مانند روتختی یا پتو بعد از خیس شدن سنگین تر می شوند! اگر قصد شست و شوی آن ها را دارید بهتر است تک تک انجامش دهید.
 • ممکن است تسمه ها نیاز به رگلاژ داشته باشند یا سفت بسته شده باشند.

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید