جهت-دلیل ناتوانی در برابر ویروس کرونا چیست؟-آمیار24

دلیل ناتوانی در برابر ویروس کرونا چیست؟

آمیار24-تاریخ مطلب-دلیل ناتوانی در برابر ویروس کرونا چیست؟1399/01/04 Monday
آمیار24-تعداد نمایش-دلیل ناتوانی در برابر ویروس کرونا چیست؟429 بازدید
آمیار24-پسندیده-دلیل ناتوانی در برابر ویروس کرونا چیست؟0+
دلیل ناتوانی در برابر ویروس کرونا چیست؟-آمیار24-مطلب

آسيب‌پذيري مردم دنيا و ايرانيان در مقابل ویروس کرونا که از خانواده آنفلوآنزاهاست، از تغييرسبک زندگي و معماري سرچشمه مي‌گيرد

دلايل همه‌گير شدن و رشد سريع کرونا در کشور ما چيست، با توجه به اينکه در دنياي مدرن امروز يک ويروس به راحتي مي‌تواند تهديد جهاني به حساب بيايد و مردم در برابر آن ناتوان هستند؟‌

حکیم خیراندیش: آسيب‌پذيري مردم دنيا و ايرانيان در مقابل ویروس کرونا که از خانواده آنفلوآنزاهاست، از تغييرسبک زندگي و معماري سرچشمه مي‌گيرد

سبک زندگي مردم در پنج دهه اخير به گونه‌اي تغيير کرده که ضريب پذيرش و استعداد پرورش انواع ويروس و باکتري را در بدن انسان افزايش مي‌دهد و همين امر موجب شده بدن انسان در برابر ويروس‌هاي طبيعي، صنعتي و مصنوعي به شدت آسيب‌پذير باشد و ويروس با سرعت در ميان آنها نشر پيدا کند و اپيدمي ‌شود. امروزه مردم در زندگي‌شان از طبيعت فاصله گرفته‌‌اند و در فصول سال از سرما و گرماي صنعتي استفاده مي‌‌کنند، به عنوان مثال اکثر مردم ايران در زمستان از گرم‌کننده‌هاي خيلي شديد و در تابستان از کولر‌هاي گازي بهره مي‌برند و همين امر موجب ضعف شديد ريه‌ها شده است. 

 

يک فرد 50 ساله به طور طبيعي 50 زمستان را تجربه مي‌کند و بدن انسان نيازمند است که در اين مدت هواي سرد تنفس کند، ولي بر اساس زندگي امروزي، يک فرد در زمستان هميشه هواي گرم تنفس مي‌کند و منازل و محل کارشان را بيش از اندازه گرم نگه مي‌دارند، وقتي هواي گرم در زمستان تنفس مي‌کنيد، ريه‌‌ها ضعيف مي‌شود. ضعف در ريه‌ها و به تبع آن تضعيف قلب، سيستم گوارش و... باعث ورود آسان و ماندگاري ضعيف‌ترين ويروس‌ها به ريه‌ها مي‌شود و اختلالات ريوي حاصل اين اتفاق است و بعد در گردش خون در عروق و کاهش کارايي قلب تاثيرگذار خواهد بود. 

بدون ترديد امروزه ريه‌هاي اکثر مردم ايران ضعيف شده است و کرونا نيز مستقيم روي ريه و دستگاه تنفسي اثر مي‌گذارد. 

از سوي ديگر تغيير نوع سبک زندگي باعث شده که مردم کمتر در زمستان هوس خوردن غذاهاي گرممزاج داشته باشند، آنها چون هواي گرم تنفس مي‌کنند، در زمستان کاهو، خيار و سالادهاي سرد مصرف مي‌کنند، تا اشتهاي خوردن غذا پيدا کنند. عدم‌تمايل بدن به خوردن غذاي گرم در فصل زمستان، باعث ضعفبدن و پذيرش بيماري‌ها از طريق عفونت، ميکروب‌ها و ويروس‌ها مي‌شود. نکته بعدي در بي‌توجهي ما به گندزداهاي حاکم بر نظام طبيعت است که از آنها بهره نمي‌گيريم. 

خورشيد مي‌تواند تمام عفونت‌ها را پاک کند، ولي ما از اين نعمت خدادادي غافل هستيم. 

ما در تابستان در معرض نور مستقيم خورشيد قرار نمي‌گيريم و معماري و خانه‌هاي ما به‌گونه‌اي طراحي شده که اصلا آفتاب‌‌گير نيستند و گردش هوا در آن جريان ندارد. نوع معماري خانه‌هاي ما، زمينه‌ساز رشد و پرورش ويروس است. 

با توجه به موارد مذکور امروزه جمعيت بالاي 50 تا 60 سال سن که مزاج سرد دارند در معرض شديد بيماري‌هاي زمينه‌اي همچون ديابت سرد و استرس روان قرار دارند، چون اين بيماري‌ها سرد هستند و کساني که سرد مزاج‌تر هستند، کرونا و ديگر ويروس‌ها براي آنها خطرناک‌تر است. 

تا چند قرن پيش انسان‌ها سم مي‌خوردند و با سم زندگي مي‌کردند، در آن زمان نه آسفالتي وجود داشت و نه ديوار گچکاري، ديوارهاي کاهگلي نيز باعث جذب ميکروب مي‌شدند، اما مردم زندگي سالم‌تري داشتند، چون از طبيعت و مصرف غذاهاي درست غافل نبودند. 

حالا در تهران 700 کيلومتر مربع آسفالت قابل شست‌وشو وجود دارد، اما ويروس به سرعت در همين آسفالت جابه‌جا مي‌شود، چون مردم از نظر بنيه مزاجي ضعيف شده‌اند و زمينه پذيرش ويروس را دارند.

 

 

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.