جهت-ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟-آمیار24

ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟

آمیار24-تاریخ مطلب-ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟1399/01/07 Thursday
آمیار24-تعداد نمایش-ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟395 بازدید
آمیار24-پسندیده-ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟0+
ویروس کرونا با گرم شدن هوا از بین می رود؟-آمیار24-مطلب

گرما لزوما موجب از بین رفتن ویروس کرونا نمی شود و تنها حالت تهاجمی آن را کاهش می دهد.

ابراهیم فقیه پور عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص ویروس شناسی اظهار کرد: نه تنها شیوع ویروس کرونا بلکه شیوع ویروس‌های تنفسی در فصول گرم سال کمتر خواهد شد.

او افزود:  احتمال از بین رفتن کامل کرونا در اثر گرما  وجود ندارد.  اما مسئله ای که وجود دارد این است که  گرمای هوا موجب کاهش  ماندگاری ویروس کرونا خواهد شد. مطالعات خارجی نشان داده اند که وقتی دما به ۳۰ تا ۴۰ درجه می رسد، مدت زمان باقی ماندن ویروس بر اجسام را کوتاه خواهد کرد و این قضیه تنها احتمال انتقال ویروس را کمتر می‌کند.

متخصص ویروس شناسی بیان کرد: آنفلوانزا، سرفه‌کردن و سرماخوردگی به صورت عمومی در فصل‌های سرد سال بیشتر شیوع پیدا می‌کنند. به عنوان مثال هوای سرد و خشک باعث تحریک بیشتر مجراهای تنفسی می‌شود و این موضوع، بدن را برای ابتلا به بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی، آماده‌تر خواهد کرد.

فقیه پور ادامه داد: یکی دیگر از دلایلی که بیماری‌های  واگیردار در زمستان شیوع پیدا می کند تجمع زیاد  افراد در محیط‌های بسته است زیرا مدت زمان طولانی را در کنار هم می‌گذرانند و شانس انتقال ویروس‌ها بیشتر خواهد شد. بنابراین ممکن است تغییرات فصلی به دلیل تغییر در رفتار مردم و همچنین ارگان‌های بدن، باعث تغییر در روند شیوع بیماری‌های واگیردار باشد. البته این موضوع  ارتباطی به کشته شدن ویروس بر اثر گرما ندارد.

 

متخصص ویروس شناسی گفت: اگر هوا گرم شود ما مشکلاتی که در فصول پاییز و زمستان داریم را دیگر نخواهیم داشت، به همین دلیل در فصول گرم افراد می توانند در مکان‌های بسته  پنجره‌ها را بیشتر باز کرده یا  از  تهویه‌های مناسب استفاده کنند.

او اظهار کرد:هیچکس نمی‌داند که این بیماری در کشور ما چه الگویی خواهد داشت، چرا که در اقلیم‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد، بنابراین اینکه این بیماری با شروع فصل گرما فروکش می کند تنها در حد یک حدس و گمان است و هنوز بصورت قطعی و علمی ثابت نشده است.

 

گرم کردن فضای خانه

 

فقیه پور گفت: برخی از خانواده‌ها با این تصور که این بیماری در فضای گرم از بین می‌رود، اقدام به گرم کردن فضای خانه می‌کنند که باید بگویم این اقدام تاثیری ندارد. چیزی که می‌دانیم این است که این بیماری با محیط های سرما سازگاری بیشتری دارد، اما این بدان معنا نیست که با گرم شدن محیط منزل از بین می‌رود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.