جهت-اضطراب ، جواب تست کرونا-آمیار24

اضطراب ، جواب تست کرونا

آمیار24-تاریخ مطلب-اضطراب ، جواب تست کرونا۱۳۹۹/۰۱/۲۴ یک‌شنبه
آمیار24-تعداد نمایش-اضطراب ، جواب تست کرونا255 بازدید
آمیار24-پسندیده-اضطراب ، جواب تست کرونا2+
اضطراب ، جواب تست کرونا-آمیار24-مطلب

مطمئنم که اگر یک روزنامه فروش (از مدل قدیمی اش) بودم و این خبر را در کوچه و بازار جار می زدم، از هر ده نفر، نه نفر به حالت عاقل اندر سفیهانه ای به این زن چینی بیچاره می خندیدند. اصلا بگذارید امتحان کنیم:

«زنی در چین به دلیل التهاب شدید گلو راهی بیمارستان شد. بعد از معاینه در عین ناباوری پزشکان اعلام کردند که ناخوشی او به خاطر خوردن یک و نیم کیلو سیر خام است».

دیدید حدس من درست بود. حتما شما هم لبخندی معنادار زدید. حالا سوال اینجاست که اگر ترس بی مورد از کرونا خنده دار است، پس چرا بعضی ها به قدری اضطراب دارند که علت فوت شان زهر ترک شدن است نه متبلا شدن به کویید نوزده. اجازه بدهید همین حرف را به بیانی علمی تر از آلن پیترز مدیر مرکز تحقیقات ارتباطات علمی در دانشگاه اورگان بگویم:

« انسان ها وقتی نمی دانند که چه اتفاقی در حال روی دادن است، از سر وحشت واکنش نشان می دهند. وقتی هم که ما از سر وحشت به اتفاقی واکنش نشان می دهیم، بیشتر درگیر امکان وقوع هستیم تا احتمال وقوع

این یعنی وقتی کسی از چیزی می ترسد، آن قدر برای دیدنش چشم به در می دوزد که خیاط ها باید از این حجم دوخت و دوز در مقابلش لنگ بیندازند. در پاراگراف بعدی توضیح می دهم که ترس خیلی هم بد نیست ولی مهم این است که کجا باید ترسید.شما از ببر نمی ترسید؟

شاید تعجب کنید ولی ترس یکی از وسیله های تکامل بشر است. مثلا اگر انسان از ببر نمی ترسید، تنها دغدغه اش، چگونگی پروسه ی هضم شدنش در معده ی این حیوان وحشی بود. پس فرار کرد تا بهتر بتواند حرف روانشناسان را هضم کند. اما آیا ترس می تواند ما را از دست کرونا هم نجات دهد؟ بله باید از این ویروس ترسید. ولی نه با اضطراب و پریشانی های دم به دقیقه. نه با وسواسی بازی های کلافه کننده. ترس از این ویروس در عمل همان رعایت نکات بهداشتی، سفر نکردن، افزایش سیستم ایمنی بدن و.... است. یادتان باشد که ترس بن بست نیست. سلاحی است برای اینکه شما را از وحشتی دور کند نه اینکه با دست خودتان در چنگالش گرفتار شوید.


تست کرونا-ترس-اضطراب-آمیار24

دردسرهای ترس

از قدیم می گویند: «سری که درد نمی کند را، دستمال نمی بندند». ولی مثل اینکه این روزها می بندند. منشا آن هم ترس است. این شکل از ترس مانند قرصی است که فقط عوارض تخریب کننده دارد و در آن خبری از تسکین نیست. بد نیست حالا که حرفش به میان آمد دو مثال نُقلی بزنم:

  • شایعه سازی: جامعه ای که ترسیده، می تواند درصد زیادی به درستی خیلی از حرف ها بدهد. پیام پشت پیام و دروغ پشت دروغ. در نتیجه هر دم از این باغ مجازی بری می رسد. یکی همین انتقال ویروس کرونا از حیوانات به انسان است. به کذب بودنش کاری نداریم ولی آیا می دانید همین جمله می تواند حیوان ستیزی را به راحتی در یک جامعه ی حیوان دوست رواج دهد.

  • ابتلا به کرونا: متاسفانه خیلی از هموطنان ما از ترس کرونا مبتلا به کرونا شدند. می پرسید چطور؟ به سادگی. فقط با یک عطسه یا سرفه ی کوچک که نه شدید و مداوم بودند و نه جزء علائم بیماری. از هول ترس شان به درمانگاه مراجعه کردند و به راحتی در آن شلوغی و آلودگی مبتلا شدند.

تازه این دو مثال مشتی بود نمونه ی خروار. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.داروی کرونا کشف شد

از ته دل بخندید. چرا خشک تان زده؟ خب از ته دل بخندید. باور کنید از خودم نگفتم، محققان گفته اند که: «افراد مبتلا به کرونا ویروس که نمی خندند، درد بیشتری را تحمل می کنند. چون خندیدن موجب ترشح اندورفین و انکفالین در بدن می شود. اندورفین یا همان مسکن طبیعی بدن، ماده ای است که اثر اصلی آن تسکین درد است». تازه اگر شنیده اید که سیستم ایمنی ضعیف، هدف اول کرونا است، این را بدانید که خندیدن باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می شود و در پیشگیری و درمان بیماری های تنش زا پیروز میدان است.

انتخاب با شماست. یا بخندید. یا بخندید

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید