جهت-وقتی میزان کشندگی مواد ضدعفونی‌کننده از ویروس کرونا بیشتر می‌شود!-آمیار24

وقتی میزان کشندگی مواد ضدعفونی‌کننده از ویروس کرونا بیشتر می‌شود!

آمیار24-تاریخ مطلب-وقتی میزان کشندگی مواد ضدعفونی‌کننده از ویروس کرونا بیشتر می‌شود!1399/01/22 Friday
آمیار24-تعداد نمایش-وقتی میزان کشندگی مواد ضدعفونی‌کننده از ویروس کرونا بیشتر می‌شود!346 بازدید
آمیار24-پسندیده-وقتی میزان کشندگی مواد ضدعفونی‌کننده از ویروس کرونا بیشتر می‌شود!0+
وقتی میزان کشندگی مواد ضدعفونی‌کننده از ویروس کرونا بیشتر می‌شود!-آمیار24-مطلب

شخصی که به ویروس کرونا مبتلا شده تنها ۲۰درصد از ریه درگیر ویروس کرونا است اما زمانی که با مواد ضدعفونی کلردار مانند وایتکس محل نگهداری بیمار ضدعفونی می‌شود، میزان آسیب‌پذیری و کشندگی آن از ویروس کرونا بیشتر خواهد شد!

دکتر حسن اکبری؛ متخصص آسیب‌شناسی سلولی با تأکید بر این نکته که نخستین سد دفاعی بدن در مقابل عفونت‌های ویروسی سیستم ایمنی بدن است، اظهار کرد: این روز‌ها با شیوع ویروس کرونا در کشورمان و الزام به استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده‌، میزان استفاده از آن‌ها بسیار افزایش یافته است اما در بعضی مواقع از این مواد ضدعفونی‌کننده به‌درستی استفاده نمی‌شود.

این متخصص آسیب‌شناسی سلولی تصریح کرد: بر اساس راهنمایی‌های سازمان جهانی بهداشت مربوط به ضدعفونی سطوح مختلف اعم از در، دیوار، دستگیره، لباس و تخت مریض با محلول‌های کلردار  از محلولی مانند وایتکس استفاده می‌شود.

 

آسیب‌پذیری ریه توسط محلول‌های کلردار

دکتر اکبری درباره میزان آسیب‌پذیری ریه توسط محلول‌های کلردار متذکر شد: اگر شما در یک محیط بسته کوچک مانند حمام قرار بگیرید و فقط نیم لیتر وایتکس را به در و دیوار حمام بریزید، بعد از گذشت 30 دقیقه ریه‌های یک فرد سالم آسیب جدی می‌بیند و در بعضی موارد فرد دچار بیهوشی خواهد شد!

وی یادآور شد: شخصی که به ویروس کرونا مبتلا شده تنها 20 درصد از ریه درگیر ویروس کرونا است اما زمانی که با موادضدعفونی کلردار مانند وایتکس محل نگهداری بیمار ضدعفونی می‌شود، میزان آسیب‌پذیری و کشندگی آن از ویروس کرونا بیشتر خواهد شد.

ضدعفونی‌کننده‌های طبیعی

دکتر اکبری توصیه کرد: ضدعفونی‌کننده‌های طبیعی مانند آب نمک (نمک ارگانیک) غلیظ یا سرکه به‌راحتی ویروس را از بین خواهند برد و همچنان توصیه ما این است که در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و همچنین در منازل و خیابان‌ها از این موادضدعفونی کلردار استفاده نکنید و برای جایگزین می‌توانید محلول آب نمک ارگانیک غلیظ (سنگ نمک) را تهیه کنید تا ریه‌ با مشکل جدی روبه‌رو نشود.

او تأکید کرد: با توجه به استفاده مواد ضدعفونی کلردار و مشکلات مربوط به امور تغذیه، تمام مقدمات برای تضعیف سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا فراهم است.

گاز کلر

دکتر اکبری گفت: گاز کلر، نخستین سلاح شیمیایی بود در جنگ جهانی اول که توسط آلمانی‌ها در این جنگ استفاده شد و 5 هزار نفر به‌دلیل گاز کلر کشته شدند؛ یکی از دلایل ما مبنی بر استفاده نکردن از گاز کلر به‌خصوص در اتاق بیماران، به‌خاطر سمی و کُشنده بودن این گاز است.

او افزود: در مبارزه با ویروس کرونا، سیستم ایمنی بدن بسیار حائز اهمیت است زیرا ما چندین رده دفاعی در سیستم ایمنی بدن را مشاهده می‌کنیم و نخستین رده، ماکروفاژ‌ها یا بیگانه‌خوار‌ها هستند و سلول‌های دندریتیک نیز قلمداد می‌شوند که واکنش‌های این گروه از سلول‌های ایمنی بدن غیراختصاصی و با صرف انرژی بالایی صورت می‌گیرد.

این متخصص آسیب‌شناسی سلولی خاطرنشان کرد: به‌دلیل مصرف انرژی بالا توسط سلول‌های فوق و همچنین فعال‌سازی لنفوسیت‌های T و B برای برخورد و مبارزه اختصاصی باید میزان انرژی بدن کافی باشد تا بتواند تمام رده‌ها را علیه این ویروس فعال کند بنابراین نوع تغذیه مردم برای تأمین انرژی بدن بسیار مهم است.

او ادامه داد: مشکلی که در تغذیه مردم وجود دارد، مواد نگهدارنده است؛ برای مثال نانی که مصرف می‌شود بدون سبوس است یا آب مصرفی حاوی کلر فراوان است همچنین نمک مورد استفاده حاوی ید مولکولی سمی است و خمیردندان‌ها، حاوی فلوئور سمی است بنابراین تمام مقدمات برای تضعیف سیستم ایمنی بدن فراهم است!

دکتر اکبری در پایان گفت: تمام راه‌حل مبارزه با ویروس کرونا، سمپاشی و ضدعفونی کردن با موادضدعفونی کلردار نیست بلکه باید موادی ارگانیکی و اصلاح تغذیه با غذا‌های سنتی به‌جای غذا‌های فست‌فودی برای تقویت سیستم ایمنی استفاده شود.

منبع : تسنیم

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.