جهت-روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند-آمیار24

روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند

آمیار24-تاریخ مطلب-روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند1399/02/05 Friday
آمیار24-تعداد نمایش-روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند384 بازدید
آمیار24-پسندیده-روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند2+
روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند-آمیار24-مطلب

در روزه‌داری سموم از بدن دفع و سیستم ایمنی قوی می‌شود و با تغذیه سالم در سحر و افطار می‌توان بدن را تقویت کرد.

سمانه موهبتی متخصص طب سنتی اظهار کرد: از نظر طب سنتی روزه ماهیت گرم و خشک دارد.

وی افزود: اگر در بدن غلبه سموم صورت گیرد، فرد مستعد بیماری می‌شود و بیماری‌هایی که با غلبه سموم ایجاد می‌شوند از مسمومیت‌های غذایی و درد مفاصل گرفته تا سکته‌های قلبی و مغزی هستند.

متخصص طب سنتی گفت: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ناشی از غلبه سموم، به روزه و خواب توصیه شده است همان‌طور که در اسلام بیان شده است که در ایام روزه‌داری مستحب است که بخوابیم.

موهبتی تصریح کرد: در ایام روزه‌داری بدن برای تغذیه و تامین انرژی خود به سراغ ذخایر می‌رود که می‌تواند شامل سموم و چربی‌ها باشد.

وی افزود: یکی از مکانیسم‌های دیگری که باعث از بین رفتن سموم می‌شود، تشنگی است و بهترین حالت برای رفع سموم، روزه است که تشنگی همراه با گرسنگی است.

متخصص طب سنتی با بیان این‌که روزه در واقع برای پیشگیری از یک سری امراض ناشی از غلبه سموم است، گفت: روزه سموم را از بین می‌برد و خواب باعث می‌شود قوای بدن به سمت داخل بدن برود و به از بین بردن سموم کمک ‌کند.

 

روزه سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند

موهبتی خاطرنشان کرد: هرچه سیستم ایمنی بدن قوی‌تر باشد کمک می‌کند که به بیماری‌ها از جمله کرونا مبتلا نشوید و اگر مبتلا شُدید بدن به راحتی این بیماری را دفع ‌کند.

وی با اشاره به این‌که اگر قوای بدن را افزایش دهیم، خودِ بدن به مبارزه با بیماری می‌رود، افزود: در آینده ممکن است میکروب‌ها و ویروس‌های بسیار قوی‌تری بیاید که نه‌تنها شیوع زیادی داشته باشد بلکه مرگ و میر زیادی نیز داشته باشد؛ پس باید سیستم ایمنی بدن خود را قوی کنیم و قوه بدن توسط تغذیه سالم بالا می‌رود و بسیاری از سموم بدن نیز توسط روزه از بین می‌رود.

متخصص طب سنتی گفت: در روزه‌داری سموم از بدن دفع و سیستم ایمنی قوی می‌شود و با تغذیه سالم در سحر و افطار می‌توان بدن را تقویت کرد.

موهبتی تصریح کرد: اگر بدن پر از سموم باشد هرچه تقویتی به آن بدهیم، در بدن تاثیر نمی‌گذارد و وقتی در بدن پاکسازی صورت گرفت و بدن سالم شد، اگر تقویتی به میزان کم هم به بدن داده شود، بدن آن را جذب می‌کند.

وی افزود: اگر به درستی روزه بگیریم که باعث شود پاکسازی صورت گیرد و با تغذیه سالم بدن قوی شود؛ روزه‌داری یک فرصت خیلی خوب است که بتوانیم با بیماری کرونا مقابله کنیم.

 

ضدعفونی کردن محیط با سرکه

متخصص طب سنتی گفت: شیوع بیماری کرونا بسیار بالا است و به محض تماس، شما را مبتلا می‌کند و باید دست‌ها را شست و محل زندگی خود را ضدعفونی کنیم.

موهبتی یادآور شد: طب سنتی توصیه می‌کند که برای ضدعفونی کردن به جای استفاده از وایتکس و ضدعفونی‌کننده‌های شیمیایی، از ضدعفونی‌کننده‌های طب سنتی مانند سرکه استفاده کنید.

وی افزود: ترکیب سرکه، سیر و گلاب سبب رفع هوای سرایتی و واگیردار می‌شود و می‌توان با این ترکیب محیط را ضدعفونی کرد.

متخصص طب سنتی تصریح کرد: دست‌های خود را نیز می‌توان با سرکه ضدعفونی کرد چراکه پوست جلا پیدا می‌کند و دچار خشکی نمی‌شود و از نظر ریوی نیز دچار مشکل نمی‌شویم.

 

یکی از ارکان سلامت، تغذیه سالم است

موهبتی تصریح کرد: مردم اگر تغذیه سالم داشته باشند می‌توانند بدن سالم داشته باشند چراکه یکی از ارکان سلامت، تغذیه سالم است.

وی افزود: گوشت گوسفند، بز و کبک، گوشت سالم است.

متخصص طب سنتی با بیان این‌که مردم روغن زیتون طبیعی را پایه غذای خود قرار دهند، گفت: شکر و قند سفیدی که از چغندر تهیه می‌شود بسیار بیماری‌زا است و باید از شکر سرخ و قهوه‌ای که در بازار است استفاده کنند.

موهبتی با بیان این‌که باید نمک دریا و سنتی استفاده کرد و آب مصرفی نیز باید آب جوشیده‌ی سردشده باشد چراکه از لطافت برخوردار است، خاطرنشان کرد: اگر مردم تغذیه خود را سالم کنند با تغذیه سالم در ایام روزه‌داری و شیوع کرونا می‌توانند از بیماری‌ها مصون باشند.

 

منبع : خاورستان

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.