جهت-نکات نگهداری و جلوگیری از خرابی یخچال-آمیار24

نکات نگهداری و جلوگیری از خرابی یخچال

آمیار24-تاریخ مطلب-نکات نگهداری و جلوگیری از خرابی یخچال۱۳۹۹/۰۲/۲۲ دوشنبه
آمیار24-تعداد نمایش-نکات نگهداری و جلوگیری از خرابی یخچال207 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکات نگهداری و جلوگیری از خرابی یخچال1+
نکات نگهداری و جلوگیری از خرابی یخچال-آمیار24-مطلب

خلاصه ی خاطرات هر آدمی با یخچال خانه اش، بدون در نظر گرفتن توضیحات، فقط سه جمله است. گاهی اوقات یخچال پر از مواد غذایی سالم است و معده ی شما خالی. این یعنی «یخچال سیر است و شما گرسنه اید». گاهی اوقات شما در بیرون از منزل غذا خورده اید چون یخچال خانه تان خ

از جمله این خوراکی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

سیب زمینی

بهترین روش نگهداری سیب زمینی، گذاشتن آن‌ها در مکان سرد و تاریک است. سرمای یخچال نشاسته سیب زمینی را از بین می‌برد و نشاسته سیب زمینی در یخچال به قند تبدیل می‌شود که بر طعم آن تاثیر می‌گذارد.

 

پیاز

پیاز در یخچال سریع‌تر از محیط اتاق فاسد می‌شود. پیاز در یخچال خیلی سریع قهوه‌ای و بافت آن نرم می‌شود. بهترین مکان برای نگهداری پیازمانند سیب زمینی قرار دادن آن در دمای اتاق و به دور از تابش نور خورشید است. زمانی‌که پوست پیاز را جدا کرده اید، بهتر است که آن را در یک کیسه فریزر در قفسه سبزیجات یخچال نگهداری کرد.

 

سیر

وقتی سیر در یخچال قرار می‌گیرد طعم و رایحه خود را از دست می‌دهد؛ برای حفظ طعم و رایحه سیر باید آن را در یک ظرف خنک و خشک که هوا از آن عبور می‌کند قرار داد.

 

عسل

عسل زمانی‌که در یخچال قرار می‌گیرد، ساختاری کریستالی مانند پیدا می‌کند و سفت می‌شود؛ بنابراین عملا غیر قابل استفاده می‌شود و دیگر طعم خوبی نخواهد داشت.

 

نان

اگر می‌خواهید نان را برای مدت طولانی نگه دارید بهتر است در فریزر قرار دهید، زیرا نگهداری آن در یخچال باعث خشک و سفت شدن نان‌ها می‌شود.

 

گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی هم از دیگر مواد غذایی است که با سرد کردن باعث می‌شود طعم و مزه خود را از دست بدهد.

اگرگوجه فرنگی‌ها نرسیده باشند باید آن‌ها را پشت یک پنجره آفتاب‌گیر قرار داد. اما اگر گوجه فرنگی‌ها بیش از حد رسیده باشند بهتر است آن‌ها را پخت و بعد در یخچال نگهداری کرد.

 

منبع: خراسان

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید