جهت-نکاتی درباره اجاق گازها-آمیار24

نکاتی درباره اجاق گازها

آمیار24-تاریخ مطلب-نکاتی درباره اجاق گازها1399/02/24 Wednesday
آمیار24-تعداد نمایش-نکاتی درباره اجاق گازها511 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکاتی درباره اجاق گازها1+
نکاتی درباره اجاق گازها-آمیار24-مطلب

اگر اجاق گاز شما شعله های پر سر و صدا دارد، به این معناست که هوا به میزان مناسب و صحیح به مشعل نمی رسد. به بیان ساده تر وقتی که هوا بیش از حد به مشعل برسد، داد شعله ها بالا می رود.

 

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق گاز شما چند شعله دارد؟

  • آیا اجاق گازتان مجهز به فندک و ترموکوپل است یا نه؟

  • جنس اجاق گاز شما از چیست؟

  • شما چیزی از امکانات اجاق گازهای برقی هم می دانید؟

  • آیا فاصله ی شعله های اجاق گازتان طوری است که بتوان چند ظرف را بدون مزاحم کنار هم قرار داد؟

از این پنج سوال، جواب چند تای آن ها را بلدید؟ اگر فقط جواب یکی-دو تا از آن ها را می دانید، باید بگویم که با اطلاعات ناکافی اجاق گاز خانه تان را خریده اید. اما اگر طبق تجربه، برای هر کدام از سوال ها جواب داشتید، نشان این است که در خرید اجاق گازتان دقت تحسین برانگیزی به خرج داده اید. تازه استاندارد بودن و خدمات پس از فروش را عمدا از قلم انداختیم. چون می دانستیم که دیگر حتما موقع خرید به این دو مورد توجه داشته اید. این چند خط یک راهنمایی ساده برای خرید اجاق گاز بود اما هدف از تحریر این مطلب، ارائه ی نکاتی برای افزایش طول عمر اجاق گازهای موجود در منزل شماست. پس بدون هیچ معطلی برویم سراغ چند نکته ی کاربردی:

 

شوینده های طبیعی

از شوینده های موجود در بازار که بگذریم، برای نظافت چدن ها و سطح اصلی اجاق گاز می توانید از مواد طبیعی هم استفاده کنید. پیشنهاد اول ما برای اجاق هایی است که نه چدنی باشند و نه استیل. مخلوطی از سرکه ی سفید و جوش شیرین، طوری که تمام قسمت های اجاق را با آن تمیز می کنید و در آخر با دستمال پاک می شود. اما اگر اجاق چدنی یا استیل بود، آبلیمو بهترین گزینه برای نظافت است. یادتان باشد که مواد شیمیایی غلیظ مثل سفید کننده ها و .... اصلا مناسب بهداشت اجاق گاز نیستند.

 

شعله های بد صدا

اگر اجاق گاز شما شعله های پر سر و صدا دارد، به این معناست که هوا به میزان مناسب و صحیح به مشعل نمی رسد. به بیان ساده تر وقتی که هوا بیش از حد به مشعل برسد، داد شعله ها بالا می رود. برای رفع این مشکل ابتدا شاتر هوای اجاق را بررسی کنید. چون به احتمال زیاد میزان هوا و گاز در این شاتر تنظیم نیست

شعله های گاز-آمیار24

 

رنگین کمان شعله ها

رنگ آبی شعله ها، نشان از ایده آل بودن شرایط اجاق گاز است. به صورتی که حتی پراکندگی شان هم یکسان می باشد. مسئله ی بعدی ارتفاع شعله هاست که در حالت عادی باید 20 میلی متر باشند. سوال اینجاست که اگر یکی از شعله ها زرد شد و یا به اندازه ی کافی قدرت نداشت، نشانه ی چیست؟ خب واضح است. این یعنی اجاق گاز به درستی کار نمی کند. سریع دست به کار شوید و محل شعله را به خوبی تمیز کنید و همه آن جا را خشک نگه دارید. شاید رطوبت یا ماده ی شوینده در منافذ باقی مانده باشد. خواهشا از آلودگی هایی مانند چرب شدن و یا ریختن غذا بر روی مشعل اجاق گاز جلوگیری کنید تا باز دچار این مشکل نشوید.

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.