جهت-نان شیرمال خانگی یک عصرانه دلپذیر + طرز تهیه-آمیار24

نان شیرمال خانگی یک عصرانه دلپذیر + طرز تهیه

آمیار24-تاریخ مطلب-نان شیرمال خانگی یک عصرانه دلپذیر + طرز تهیه۱۳۹۹/۰۲/۲۹ دوشنبه
آمیار24-تعداد نمایش-نان شیرمال خانگی یک عصرانه دلپذیر + طرز تهیه255 بازدید
آمیار24-پسندیده-نان شیرمال خانگی یک عصرانه دلپذیر + طرز تهیه3+
نان شیرمال خانگی یک عصرانه دلپذیر + طرز تهیه-آمیار24-مطلب

نان شیرمال از آن دسته نان‌های ست که طعم شیرینی دارد و برای عصرانه یک نان بسیار دلچسب می‌باشد. اکثراً این نان را از بیرون تهیه می‌کنند و کمتر کسی آن را در خانه درست می‌کند، اما ما امروز می‌خواهیم شما را با طرز تهیه این نان خوشمزه و راحت و پخت آسان آن را در

پخت نان شاید در ظاهر کار سختی باشد، اما امروزه و با امکانات زیادی که در اختیار شما عزیزان است می‌توانید به راحتی آن را تهیه کنید، حتی راحت‌تر از آنچه که فکرش را کنید. نان شیرمال انواع مختلفی دارد به این صورت که شما می‌توانید فقط مقداری شکر در مواد ریخته و آن را شیرین کنید و یا اینکه مواد دیگری همچون خرما، دارچین و یا گردو را به آن اضافه کنید و طعم دلپذیرتری را تجربه نمایید.

 

 مواد لازم برای پخت نان شیرمال

آرد گندم: ۳ لیوان سرخالی
شیر: ۱ لیوان
شکر: ۱/۲ لیوان
کشمش: ۱/۲ لیوان
تخم مرغ: ۱ عدد
پودر خمیر مایه: ۱ قاشق غذاخوری
کره: ۱۰۰ گرم
نمک: به مقدار لازم

 

مراحل پخت

ابتدا پودر خمیر مایه را با ۲ قاشق آب گرم (داغ نباشد) و نصف قاشق شکر مخلوط کرده و ۵ دقیقه می‌گذاریم بماند.

درون کاسه‌ای تخم مرغ، کره آب شده، شیر، شکر، خمیر مایه اماده و مقدار بسیار کمی نمک (نوک قاشق) مخلوط می‌کنیم.

سپس آرد را قاشق قاشق اضافه کرده تا خمیر لطیفی بدست آید.

پس از تهیه خمیر و آماده شدن آن کشمش را اضافه می‌کنیم (اضافه کردن کشمش اختیاری ست).

خمیر را پس از آماده شدن مقداری ورز میدهیم (خمیر لطیف است و ممکن است کمی چسبناک باشد، اما نیازی به افزودن آرد اضافه نیست)، نرمی خمیر باید مانند نرمی لاله گوش باشد.

خمیر را پس از اینکه کمی ورز دادید به مدت ۳ ساعت استراحت می‌دهیم (برای استراحت دان خمیر، باید داخل کاسه‌ای بزرگ را چرب کنید، خمیر را کف کاسه قرار دهید و روی ان را ۳ ساعت بپوشانید)، پس از این مدت زمان خمیر را به چند قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم.

سه قسمت از خمیر را بصورت نوار‌های بلندی حالت دهید سپس بصورت گیس بافت می‌بافیم، میتوانید انواع مدل‌ها مانند گل، اشکال هندسی، حیوانات و … را با خمیر درست کنید.

برای رومال مقداری کره آب شده و ۱ زرده تخم مرغ را مخلوط کرده و با قلمو روی خمیر‌ها می‌زنیم، در صورت تمایل میتوانید مقداری کنجد نیز روی آن بپاشید.

خمیر‌های آماده را درون سینی فر قرار داده و ۲۰ دقیقه به خمیر‌ها استراحت می‌دهیم (برای پوک شدن نان شیرمال این استراحت لازم است).

پس از استراحت سینی را درون فری که از قبل با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده ایم و گرم شده است به مدت ۱۵ دقیقه قرار میدهیم.

در پایان پخت میتوانید گریل بالا را ۲ دقیقه روشن کنید تا روی نان‌ها طلایی شود، نان‌ها را پس از خنک شدن سرو کنید.


منبع:غذالند

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید