جهت-نکات دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب-آمیار24

نکات دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب

آمیار24-تاریخ مطلب-نکات دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب۱۳۹۹/۰۳/۱۰ شنبه
آمیار24-تعداد نمایش-نکات دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب199 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکات دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب1+
نکات دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب-آمیار24-مطلب

مسئله ی اصلی سلامتی است. حالا اینکه بعضی ها به آن «آب شیرین کن» بگویند یا «دستگاه تصفیه ی آب» خیلی توفیری ندارد. از طرفی بحث هزینه ها هم مطرح است. نمی شود که دم به دقیقه به هایپر بروی و هی چند باکس آب معدنی بخری. آن وقت باید صورتت را به جای سیلی با بوکس،

معرفی انواع فیلترها و روش تعویض

فیلترهای آب شیرین کن دو مدل دارند:

  • الیافی

  • زغالی

تازه راحت تر از یادگیری اسامی انواع شان، تعویض آن هاست. طوری که حتی خودتان هم می توانید این کار را انجام بدهید. اصلا سخت نیست. یک آچار پلاستیکی روی دستگاه است که باید با آن درب محفظه ی فیلترها را باز و تعویض شان کنید. فیلترهای الیافی هر دو ماه یکبار و مدل زغالی هر شش ماه یکبار نیاز به عوض و تعویض دارند. منبع باد هم هر شش ماه یکبار باید کنترل شود.

تعویض فیلتر آب شیرین کن-آمیار24

پدیده ای به نام «ممبران»

نکته ی دوم در مورد ممبران ها در دستگاه های آب شیرین کن است. قطعه ای با یک صفحه ی کاغذی و یک سوراخ، که آب رویش جاری می شود و آن را تصفیه می کند. این قسمت از دستگاه یک اصطلاح دارد به نام TDS که باید بین 70 تا 150 باشد. در نتیجه اگر بالای 150 باشد، این یعنی هنوز کاری نکرده و تصفیه ای انجام نگرفته. اما اگر زیر 70 باشد، به معنای این است که بیش از اندازه آب تصفیه شده و املاح آب کلا از بین رفته است. البته این خوب نیست. باید بدانید که عوض نکردن به موقع فیلتر، هشداری است برای تاثیر منفی در عملکرد ممبران ها. راستی اگرTDS کمتر از 70 بود،کمی آب شیر به آن اضافه کنید تا املاح آن خوب شود.

 

علت قبض های نجومی

در طول پروسه ی تصفیه ی آب توسط این دستگاه ها، مقداری آب وارد فاضلاب می شود. البته این طبیعی است. اما به محض پر شدن مخزن و خاموش شدن دستگاه، باید ریزش آب به فاضلاب هم قطع شود. اینجاست که گاهی ایجاد مشکلی کوچک این وقفه را از میان بر می دارد و آب همین طور جاری می شود. این ها را گفتم تا بگویم گاهی دیدن اعدادی عجیب و غریب در قبض آب تان، بی علت نیست.

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید