جهت-پیشگیری و درمان سکته-آمیار24

پیشگیری و درمان سکته

آمیار24-تاریخ مطلب-پیشگیری و درمان سکته1399/03/06 Tuesday
آمیار24-تعداد نمایش-پیشگیری و درمان سکته502 بازدید
آمیار24-پسندیده-پیشگیری و درمان سکته2+
پیشگیری و درمان سکته-آمیار24-مطلب

معطل و بازماندن اعضا از حس و حرکت است به سبب انسداد و گرفتگی کاملی که در همه بطن های مغز به وجود آمده و مانع نفوذ و رسیدن روح حیوانی به مغز و سایر اعضا و همچنین مانع گذر روح نفسانی در خود مغز شده که به دنبال آن اعضا از حس و حرکت و همچنین از تنفس باز می ای

 

علت ایجاد سکته تغییر در سبک زندگی و غذایی در زمان حاضر می باشد که در ادامه با برخی از این رفتارها و عادت ها بیشتر آشنا می شویم.

 

پیشگیری از سکته

عادات غذایی

یکی از بدترین ترکیبات غذایی خوردن ماهی با ماست به خصوص در شبانگاه می باشد. در حالی که روش ناصحیح پخت ماهی نیز مزید بر علت می شود تا احتمال وقوع سکته در افراد را افزایش دهد. برای پخت ماهی، بایستی آن را نمک سود نمود و یا شکم پر با استفاده از ادویه جات گرم تهیه نمود.

امام صادق (ع) می فرمایند: هرکس شب در حالی بخوابد که ماهی خورده و بعد از آن، چند عدد خرما یا مقداری عسل نخورده باشد، رگ فلج شدن تا صبح بر او غلبه خواهد داشت. (خطر فلج شدنش تا صبح هست.)

یکی دیگر از این عادات، نخوردن سرکه طبیعی می باشد.

از زمانی که خوردن سرکه ترک شده است سکته قلبی نیز افزایش یافته است.

سرکه صفا بخش قلب است و شخصی که یک قاشق غذاخوری سرکه را بعد از غذا بخورد، انسداد عروق پیدا نمی کند و قلب این شخص نمی گیرد.

البته می توان از ترکیب سرکه با شیره استفاده کرد که سرکه رگ های قلب را باز می کند و شیره قوت بخشِ قلب هست.

امام صادق (ع): بنی اسرائیل، [غذا را] با سرکه آغاز می کردند و با آن نیز به پایان می بردند؛ ولی ما با نمک آغاز می کنیم و با سرکه به پایان می بریم.

 

همچنین خوب جویدن غذا، ترک خوردن آب یخ و آب همراه غذا، ترک فست فودها، و … از نکات مهم در پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد.

 

عادات رفتاری

یکی دیگر از عادت های مفیدی که ترک شده است پیاده روی می باشد.

پیاده روی موجب تبدیل بلغم طبیعی تن به دم می شود. چرا که بلغمِ طبیعی، خونِ پس انداز تن می باشد و در سراسر بدن به همراه خون گردش دارد. پس بایستی این بلغم به تدریج پخته شده و به دم تبدیل گردد.

و چون تحرک نداریم بلغم ناپخته باقی می ماند و با خوردن غذاهای سرد، بلغم ناپخته را بیش از پیش انباشته می کنیم و با این افزایش میزان بلغم در خون باعث انسداد عروق و سکته سرد می شود.

سکته سرد بیشتر سکته مغزی است و بیشتر در زنان شایع است و سکته قلبی بیشتر در مردان شایع است.

حال بایستی بلغم زدایی صورت گیرد و پیاده روی از بهترین روش های آن است و حتی با آرام راه رفتن نیز بلغم موجود در تن به دم تبدیل می شود و با ایجاد تعریق نیز بلغم زائد از بدن دفع می شود و نشاط آور نیز هست.

این روش ها بیشتر جهت پیشگیری از سکته اسفاده می گردد حال به درمان ساده این عارضه می پردازیم:

 

درمان سکته

چند عدد سیر، داخل آبلیموی طبیعی پخته شود و مقداری عسل و زعفران به این ترکیب افزوده شود و هر 8 ساعت یک قاشق غذاخوری میل شود که این ترکیب باعث می شود رگ های بدن باز شود.

همچنین انجام حجامت عام بین دو کتف و اگر میزان درگیری بالای 30 درصد باشد، 1 الی 3 مرحله حجامت، هر ماه یکبار، که از روش های درمان سکته می باشد.

 

منبع : irismed.ir

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.