جهت-راهکارهایی برای خنک کردن باد کولر آبی-آمیار24

راهکارهایی برای خنک کردن باد کولر آبی

آمیار24-تاریخ مطلب-راهکارهایی برای خنک کردن باد کولر آبی1399/03/18 Sunday
آمیار24-تعداد نمایش-راهکارهایی برای خنک کردن باد کولر آبی499 بازدید
آمیار24-پسندیده-راهکارهایی برای خنک کردن باد کولر آبی1+
راهکارهایی برای خنک کردن باد کولر آبی-آمیار24-مطلب

یکی از مسائلی که سبب کاهش عملکرد کولر می‌شود استفاده از آن در محیط بسته می‌باشد چرا که باد کولر خود مرطوب است و اگر در یک محیط بسته باشد باعث دم کردن محیط شده و باعث می‌شود که باد آن گرم شود.

از جمله دلایلی که باعث گرم شدن باد کولر آبی می‌شود گرم بودن محیطی است که کولر آبی در آن محل قرار گرفته شده است که می‌توان با استفاده از انداختن یخ به درون آن اندکی محیط را خنک‌تر کرد یا استفاده از سایه بان جهت خنک نگه داشتن محیط کولر که در نتیجه بتواند باد خنکی را تولید کند.

از دیگر مسائل می‌تواند قطع شدن آب یا نرسیدن آب به پوشال‌های آن باشد که باید با تعویض پوشال‌ها یا برطرف کردن مشکل قطعی آب آن را برطرف کرد.

جهت افزایش بازدهی این وسیله در تولید هوای خنک رعایت برخی نکات ضروری است.

تعویض پوشال می‌تواند تاثیر بسیاری در عملکرد کولر آبی داشته باشد.

همچنین باید پیش از راه اندازی کولر آبی سطوح داخلی و کف آن را بشویید و تمیز کنید، زیرا این کار در هوادهی مطلوب کولر تاثیر بسیاری دارد.

 

خیس نشدن پوشال‌ها سبب گرم شدن باد کولر می‌شود

در هنگام زدن پمپ آب کولر اجازه دهند پوشال کولر به مدت ۱۵ دقیقه خیس بخورد و بعد کولر را روشن کنند، زیرا پوشال خیس می‌تواند هوای خنکی را در کانال کولر تولید کند.

هنگام نصب کولر باید کوتاهترین فاصله را برای کانال کولر خود در نظر بگیرید، زیرا هر چه کانال کولر کوتاهتر باشد هوای خارج شده از آن نیز خنک‌تر خواهد بود.

یکی از مهمترین معیار‌ها برای استفاده بهینه از کولر، توجه به شلنگ است. اگر سیستم گردش آب به درستی در کولر انجام شود و پوشال‌ها کاملا خیس شوند، کولر خنکای بیشتری تولید می‌کند و انرژی کمتری را هدر می‌دهد. بعد از این‌ها دریچه‌های خود کولر را باز کنید. برای باز کردن درپوش کناری کولر، درپوش را از محل مخصوص گرفته و بطور عمودی بطرف بالا بکشید تا قسمت تحتانی آن از بدنه جدا شود.

 

نصب سایه بان سبب خنک شدن باد کولر می‌شود

هنگام نصب کولر باید سایبانی برای آن در نظر بگیرید، زیرا این کار علاوه بر محافظت از کولر در برابر نور آفتاب، در خنکای هوای کولر هم تاثیر بسیاری دارد.

با رعایت این نکات به هیچ عنوان نیازی به استفاده از دور تند کولر نیست و باید به خاطر داشت که استفاده از دور تند کولر با مصرف بسیار انرژی، مبلغ قبض برق را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

افراد به طور دائم از کولر استفاده نکنند و اجازه دهند در ساعاتی از روز، هوای طبیعی در خانه جریان داشته باشد، زیرا این کار علاوه بر افزایش طول عمر وسیله سرمایشی، بهای برق مصرفی را تا حد زیادی کاهش داده و در سلامت انسان نیز بسیار مفید است.

توصیه می‌شود افراد جهت نصب کولر حتما این کار را به متخصصین این کار بسپارند و چنانچه خود اصرار بر نصب کولر دارند حتماً قبل از هر اقدام با فازمتر از قطع برق اطمینان حاصل کنند.

 

بستن پنجره ها

زمانی که کولر خراب باشد یا قصد استفاده از آن را نداشته باشید باید از تابش نور خورشید به پنجره‌ها جلوگیری کنید. به طوری که بیش از ۳۰ درصد از گرمای هوای داخل منزل، از طریق پنجره وارد می‌شود. با استفاده از پرده تا حد زیادی می‌توانید این کار را انجام دهید.

اما باید کرکره‌ها را بسته نگه دارید. بعضی از افراد برای دور نگه داشتن نور خورشید از منزل آن را بالا می‌بندند. در حالی که برخی دیگر آن‌ها را به سمت پایین می‌اندازند تا فضای تاریک‌تر ایجاد کنند.

با این راهکار‌ها می‌توانید خانه‌ی خود را خنک‌تر کنید.

 

منبع: بیتوته

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.