جهت-تایر‌های بزرگ‌تر برای خودرو‌ها مفیدتر هستند؟-آمیار24

تایر‌های بزرگ‌تر برای خودرو‌ها مفیدتر هستند؟

آمیار24-تاریخ مطلب-تایر‌های بزرگ‌تر برای خودرو‌ها مفیدتر هستند؟۱۳۹۹/۰۳/۱۸ یک‌شنبه
آمیار24-تعداد نمایش-تایر‌های بزرگ‌تر برای خودرو‌ها مفیدتر هستند؟144 بازدید
آمیار24-پسندیده-تایر‌های بزرگ‌تر برای خودرو‌ها مفیدتر هستند؟1+
تایر‌های بزرگ‌تر برای خودرو‌ها مفیدتر هستند؟-آمیار24-مطلب

اکثر مردم بر این باور هستند که هرچه قطر تایر بیشتر باشد هندلینگ خودرو بهبود می‌یابد، این موضوع را بررسی کرده ایم.

افزایش سایز تایر خودرو‌ها و نصب کردن آن‌ها در دهه اخیر به شدت در میان خودرو دوستان رواج پیدا کرده است، اما تاثیرات این کار چیست؟ آیا هندلینگ خودرو را بهبود می‌بخشد؟

هرچه تایر خودرو بزرگ‌تر باشد، یعنی عرض آن بیشتر باشد، چسبندگی آن به سطح زمین بیشتر می‌شود و در نتیجه فرمان پذیری و هندلینگ خودرو را بیشتر می‌کند. این امر موجب می‌شود تا رانندگان با اطمینان بیشتری بتوانند پیچ‌ها را بپیچند و فرمان پذیری بهتری بر سر آن‌ها داشته باشند.

اما مساله اصلی اینجا است که چه سایزی از تایر‌ها مجاز به نصب بر روی خودرو‌ها هستند؟ چرا خود شرکت‌ها از تایر‌های بزرگ‌تر استفاده نمی‌کنند؟

معمولا برای اطمینان از سایز مناسب تایر (به جز سایز استاندارد) باید با یک مکانیک و تعمیرکار ماهر صحبت کنید، اما معمولا ۱ تا ۲ سایز بزرگ‌تر از ساز استاندارد برای خودرو مجاز است.

نکته اصلی این جا است که هرچه ابعاد تایر از شرایط استاندارد بیشتر باشد، موجب افزایش لاستیک سایی و مصرف سوخت می‌شود و همچنین در صورت نصب تایر‌ها با سایز غیر استاندارد جلو بندی خودرو به مرور زمان آسیب خواهد دید.

توصیه می‌شود که از ابعاد استاندارد تایر که توسط کارخانه سازنده پیشنهاد شده است، بر روی خودرو استفاده کنید.

منبع: خودروکار

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید