جهت-آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام-آمیار24

آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام

آمیار24-تاریخ مطلب-آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام1399/03/25 Sunday
آمیار24-تعداد نمایش-آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام398 بازدید
آمیار24-پسندیده-آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام1+
آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام-آمیار24-مطلب

تلگرام از پیام‌رسان‌های محبوب است که میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا دارد. درحال‌حاضر کاربران بسیاری از کشورهایی مانند روسیه و ایران برای ارسال پیام‌های متنی و صوتی از تلگرام استفاده می‌کنند. در این پیام‌رسان حتی امکان به اشتراک قرار دادن فایل‌ها نیز گنجاند

پیام‌‌رسان تلگرام دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های مختلف از جمله امکان تشکیل گروه و حتی کانال است که البته در میان ایرانیان نیز محبوبیت خاصی دارد. بااین‌حال، ممکن است که کاربری بخواهد دست به حذف اکانت تلگرام خود بزند. چنین اقدامی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

درواقع می‌توان گفت که دلایل عمده ترک تلگرام توسط کاربران ایرانی به ۴ علت عمده باز می‌گردد:

  • کاهش میزان محبوبیت تلگرام: درحال‌حاضر بسیاری از کسب‌وکارها از اپلیکیشن‌های حرفه‌ای برای ارتباط با اعضای خود استفاده می‌کنند که می‌توان به اپلیکیشن مایکروسافت تیمز اشاره کرد. تیمز قابلیت‌های گسترده‌ای دراختیار کاربران قرار می‌دهد که نمونه‌ی آن‌ها را نمی‌توان در اپلیکیشن ساده‌ای مانند تلگرام یافت.
  • دوستانتان در حال ترک تلگرام هستند: محدود شدن دسترسی به تلگرام سبب شده است که بسیاری از کاربران به سمت اپلیکیشن‌های قابل دسترس بروند.
  • شبکه های اجتماعی جایگزین بهتری هستند: برخی شبکه‌های اجتماعی ویژگی‌های بیشتری دراختیار کاربران قرار می‌دهند که در تلگرام نمی‌توان یافت. تنها در صورتی می‌توان به کاربری دسترسی داشت که آی‌دی یا شماره همراه وی را دراختیار داشته باشیم؛ اما شبکه‌های اجتماعی دسترسی به افراد را ساده‌تر می‌سازند. درواقع می‌توان حتی ازطریق سرچ گوگل به حساب‌های کاربری فرد مدنظر دسترسی داشت؛ اما موتورهای جست‌وجوگر دسترسی به کدهای تلگرام و محتوای منتشرشده در آن ندارند.
  • عدم اطمینان کاربران به تلگرام: درحال‌حاضر برخی معتقد هستند که تلگرام آسیب‌پذیر بوده و امکان افشای اطلاعات کاربران از جمله چت‌ها و فایل‌های ارسالی آن‌ها وجود دارد. شاید انتشار این دسته از اخبار و شایعات سبب شده باشد که بسیاری از کاربران تلگرام در فضای این پیام‌رسان، احساس امنیت نکنند.

در صورتی که بخواهید حساب کاربری خود را در تلگرام حذف کنید، راهکار مستقیمی برایتان ارائه نشده است؛ اما دو روش در اختیارتان قرار دارد تا بتوانید نسبت به دیلیت اکانت تلگرام اقدام کنید. شاید یکی از نقاط ضعف تلگرام را بتوان نبود حالت غیرفعال‌سازی حساب کاربری به‌صورت موقت عنوان کرد.

در ادامه قصد داریم آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام را ارائه دهیم. برای دیلیت اکانت تلگرام روش‌های مختلفی ارائه شده است. بااین‌حال باید در نظر بگیرید که حذف دائمی حساب کاربری تلگرام به‌معنی عدم دسترسی به آن خواهد بود و در آینده نمی‌توانید به حساب کاربری حذف‌شده یا اطلاعات آن دسترسی داشته باشید.


دیلیت اکانت تلگرام ازطریق تنظیمات خودامحا (Self-Destruction Settings)

در قسمت تنظیمات، گزینه‌ای فراهم شده است که کاربران بتوانند با زمان‌بندی مد نظرشان، حساب کاربری را از بین ببرند. درواقع کاربر مشخص می‌کند که اگر برای مدتی از پیش مشخص‌شده از اکانت خود استفاده نکرد، حساب کاربری وی و اطلاعات موجود در آن حذف شوند.

در حالت پیش‌فرض، زمان مشخص‌شده برای دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از تنظیمات خودامحا ۶ ماه در نظر گرفته شده است؛ اما کاربر می‌تواند این مدت زمان را ازطریق تنظیمات در نظر گرفته‌شده کاهش دهد. برای استفاده از تنظیمات خودامحا مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد حساب کاربری خود شده و برای دیلیت اکانت تلگرام در حالت خودامحا  وارد بخش تنظیمات شوید.

 ۲. روی گزینه حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) کلیک کنید.

Privacy and Security-آمیار24

Delete My Account if I'm Away For-آمیار24

 

۳. به انتهای صفحه بازشده رفته و گزینه Delete My Account if I'm Away For را انتخاب کنید. برای شما ۴ گزینه در نظر گرفته شده است که بازه زمانی ۱ ماهه، ۳ ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله را تعریف می‌کند. درواقع اگر گزینه یک ماهه را انتخاب کنید و به مدت یک ماه وارد حساب کاربری خود نشوید، تلگرام حساب کاربری شما را به‌صورت خودکار حذف خواهد کرد.

delete telegram account monthly-آمیار24

confirm delete telegram account-آمیار24

۴. پس از انتخاب بازه زمانی مد نظرتان از بخش تنظیمات خارج شوید. در نظر داشته باشید که حذف حساب کاربریتان به‌صورت دائمی است و تمامی اطلاعاتتان از بین می‌رود. درصورتی‌که مجددا از تلگرام استفاده کنید، باید حساب کاربری جدیدی بسازید که هیچگونه اطلاعاتی را از حساب کاربری قبلیتان به‌همراه ندارد. در تصویر چهارم مشاهده می‌کنید که زمان انتخاب شده به چه صورتی نمایش داده خواهد شد. ما برای نمونه یک سال را انتخاب کردیم.

در نظر داشته باشید که اگر پس از مدتی عدم فعالیت، دوباره از تلگرام استفاده کنید، زمان مشخص‌شده برای فعال‌شدن حالت خودامحا ریست خواهد شد.


دیلیت اکانت تلگرام ازطریق سایت حذف تلگرام

در تلگرام تنظیماتی وجود ندارد که اکانت خود را حذف کنید. برای انجام چنین کاری می‌توانید از سایت حذف تلگرام استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید سریع‌تر حساب کاربری خود را از بین ببرید، می‌توانید مراحل زیر را طی کنید.

۱. ازطریق گوشی هوشمند یا رایانه شخصی خود ازطریق این لینک به صفحه مخصوص تلگرام بروید. حال شماره موبایل خود را در کادر مدنظر وارد کنید. 

delete telegram account from site-step1-آمیار24

۲. پیامکی برای گوشی هوشمندتان وارد می‌شود که شامل یک کد است. کد را در کادر به نمایش درآمده وارد کنید.

delete telegram account from site-step2-آمیار24

۳. پس از وارد کردن کد و تأیید آن، صفحه‌ای جدید برایتان باز می‌شود که می‌توانید دلیل دیلیت اکانت تلگرام را شرح دهید.

delete telegram account from site-step3-آمیار24

۴. با انتخاب گزینه Done صفحه‌ای پاپ‌آپ برایتان باز می‌شود و از شما تأیید نهایی حذف حساب کاربری تلگرام را می‌خواهد. با انتخاب گزینه Yes حساب کاربری و اطلاعات آن برای همیشه حذف خواهد شد.

 


آموزش ذخیره دیتای حساب کاربری تلگرام

شما می‌توانید اطلاعات حساب کاربری شامل متن چت‌ها، تصاویر و دیگر فایل‌ها را ذخیره کنید. برای انجام چنین کاری به آخرین نسخه از تلگرام نسخه دسکتاپ نیاز دارید. با استفاده از نسخه دسکتاپ تلگرام می‌توانید اطلاعات حساب کاربری خود را در دو فرمت JSON یا HTML ذخیره کنید.

برای ذخیره اطلاعات حساب کاربری خود مراحل زیر را طی کنید:

۱. آخرین نسخه‌ی دسکتاپ تلگرام را دانلود، نصب و اجرا کنید.

۲. به بخش تنظیمات بروید.

۳. گزینه Export Telegram Data را انتخاب کنید.

۴. حال، روی گزینه Export Chat History کلیک کنید. صفحه‌ای برایتان باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید نوع دیتاهای مدنظرتان را انتخاب کنید؛ برای مثال تنها تصاویر یا متن چت‌ها ذخیره شود.

۵. به لطف فایل ذخیره‌شده شما می‌توانید به اطلاعات خود حتی به‌صورت آفلاین نیز دسترسی داشته باشید.

 

منبع : زومیت

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.