جهت-شستوشوی خودرو-آمیار24

شستوشوی خودرو

آمیار24-تاریخ مطلب-شستوشوی خودرو1398/07/14 Sunday
آمیار24-تعداد نمایش-شستوشوی خودرو522 بازدید
آمیار24-پسندیده-شستوشوی خودرو170+
شستوشوی خودرو-آمیار24-مطلب

داشتن يك خودرو تميز يعني داشتن يك خودرو نو اما اين تنها دليل تميز نگه داشتن خودرو شما نيست، دلايل فني ديگري نيز براي تميز نگه داشتن خودرو وجود دارد. گرد و غبار، شن، نمك پاشي هاي زمستان، گل و لاي و همه اين ها حاوي ذرات ريزي هستند كه به خودرو شما مي چسبند و

داشتن يك خودرو تميز يعني داشتن يك خودرو نو اما اين تنها دليل تميز نگه داشتن خودرو شما نيست، دلايل فني ديگري نيز براي تميز نگه داشتن خودرو وجود دارد. گرد و غبار، شن، نمك پاشي هاي زمستان، گل و لاي و همه اين ها حاوي ذرات ريزي هستند كه به خودرو شما مي چسبند و به رنگ خودرو آسيب می رسانند.

اگر شستشوی خودرو به موقع و درست انجام نگيرد اين ذرات آرام آرام روي رنگ ايجاد ضايعات ريز مي نمايند و رنگ را خراب مي كنند، حتی بعضی از مواد مانند فضولات پرندگان يا گرده درختان نيز می توانند به راحتي به پوشش رنگ نفوذ كرده و حفاظ رنگ را از بين ببرند.

آموزش صحیح شستشوی خودرو فقط با 4 سطل آب

گام اول برای شستن خودرو : سعی کنید وقتی که برای شستن اتومبیل اختصاص می دهید صبح زود باشد یا عصر. چون با این کار آب زیادی بخار نخواهد شد و نیاز بیشتر به آب هم نخواهد بود و در صورتی هم که قصد دارید در ساعات گرم روز اتومبیل تان  را بشویید می توانید اتومبیل تان را در سایه پارک کنید.

 

همچنین در صورت امکان بهتر است اتومبیل تان را نزدیک چمن پارک کنید که آب مصرفیتان وارد چمن شود. با این کار با یک تیر دو نشان می زنید هم تمیزی اتومبیل هم آبیاری چمن.

 

گام دوم برای شستن خودرو : سطل اول آب را پر کنید ویک قوطی کوچک مثل لیوان یک بار مصرف یا قوطی کوچک را داخل آن بیندازید. سپس اسفنج را داخل آب خیس کرده و دور تا دور اتومبیل تان  از بالا به پایین بکشید با این کار گردو غبار موجود روی اتومبیل تمیز خواهد شد. مکان هایی هم که کثیفی بیشتر است اسفنج را چند بار بکشید. توجه کنید که در این مرحله مواد شوینده به آب اضافه نکنید.

 

گام سوم برای شستن خودرو: در این مرحله آبی را که در سطل باقی مانده روی اتومبیل تان  خالی کنید در این مرحله اتومبیل تان  نیمه تمیز شده و تا کنون فقط یک سطل آب مصرف کرده اید . نگران نباشید فعلا 3 سطل آب داریم.

 

گام چهارم برای شستن خودرو: در گام چهارم سطل دوم آب را بیاورید و مقداری از آب سطل دوم را در داخل قوطی کوچکی که در مرحله قبل اشاره کردم بریزید و در داخل آن قوطی کوچک هم دو قاشق سوپ خوری مواد شوینده بریزید. توجه کنید که زیاد مواد شوینده نریزید چون به آب بیشتری برای تمیز کردن آن لازم است. و همچنین بهتر است از مواد شوینده حافظ محیط زیست استفاده کنید که به چمن ها و درختانتان آسیب نزند.

 

گام پنجم برای شستن خودرو: با کفی که در قوطی کوچک درست کرده اید کم کم روی اسفنج بریزید و از بالا به پایین اتومبیل خود را تمیز کنید جاهایی که لکه وجود دارد را در این مرحله تمیز کنید. وقتی کفی که درست کرده بودید تمام شد بار دیگر به آن آب اضافه کنید و دوباره روی اتومبیل تان بکشید

 

گام ششم برای شستن خودرو: در این مرحله با آبی که در سطل دوم دارید با اسفنج اتومبیل تان را از بالا به پایین بشویید طوری که دیگر لکه یا کثیفی روی اتومبیل تان  نماند. در صورتی که این مرحله را به صورت دقیق انجام دهید نیمی از آب باقی خواهد ماند

 

گام هفتم برای شستن خودرو: در این مرحله اسفنج تان را داخل آب سطل سوم تمیز بشویید و آن را کنار بگزارید. سپس آب سطل سوم را داخل آفتابه بریزید و آن را دور تا دور ماشین تان از بالا به پایین آبکشی کنید. در این مرحله اتومبیل تان عاری از هرنوع آلودگی و کف خواهد بود

 

گام هشتم برای شستن خودرو: در این مرحله آب سطل آخر یا چهارم را هم داخل آفتابه بریزید و با دقت آب را از بالا به طرف پایین بریزید سپس بلافاصله بعد از اتمام آب سطل چهارم اتومبیل تان را با دستمال مخصوص و تمیز خشک کنید. و در صورتی که مایل بودید می توانید پولیش بزنید

 

نکات مهم برای شستشوی خودرو :

نکته اول: در صورتی که اینکار را چندین بار امتحان کنید بسیار حرفه ای خواهید شد و این مراحل را کمتر از 5 دقیقه انجام خواهید داد و نتیجه ی کارتان هم نسبت به دفعات اول بسیار بهتر خواهد شد.

 

نکته دوم: شستشوی اتومبیل را به کودکان نسپارید چون کودکان آب بازی را دوست دارند و از آب بیشتری برای شست و شواستفاده می کنند.

 

نکته سوم: به جای سطل آب از شیلنگ هایی که قابلیت قطع و وصل آب را دارند استفاده کنید. چون شیلنگ های معمولی وقت بیشتری نیاز دارد تا آب را کنترل کند و آب بیشتری به هدر خواهد رفت.

 null

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.