جهت-پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا-آمیار24

پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا

آمیار24-تاریخ مطلب-پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا1398/07/16 Tuesday
آمیار24-تعداد نمایش-پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا385 بازدید
آمیار24-پسندیده-پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا255+
پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا-آمیار24-مطلب

اغلب ما از گیاهان برای زیبایی و تزئین خانه استفاده می کنیم اما وجود این گیاهان غیر از اینکه باعث زیبایی محیط می شود، فواید دیگری نیز به همراه دارد که تصفیه هوای خانه از آلاینده های مختلف هوا و رفع آلودگی از جمله آن فواید است . در این بخش به معرفی 5گیاه تص

 

پرورش گیاهان تصفیه کننده هوا

اغلب ما از گیاهان برای زیبایی و تزئین خانه استفاده می کنیم اما وجود این گیاهان غیر از اینکه باعث زیبایی محیط می شود، فواید دیگری نیز به همراه دارد که تصفیه هوای خانه از آلاینده های مختلف هوا و رفع آلودگی از جمله آن فواید است . در این بخش به معرفی 5گیاه تصفیه کننده هوا می پردازیم با ما همراه شوید.

 

با گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا آشنا شوید 

اگر به دنبال گیاه تصفیه کننده هوا هستید این گیاهان را می ­توان به راحتی در منزل، مخصوصاً در طول ماه ­های تاریک و خشک سال , همچنین زمستان نگهداری نمود . این گیاهان اگر بتوانند به خوبی رشد کنند، بسیار زیبا هستند و انواع مختلفی دارند. این دسته از گیاهان می ­توانند رطوبت هوای محیط را تنظیم کنند . همچنین باعث می­ شوند که مردم سراسر جهان احساس رضایت و آرامش داشته باشند . کارمندان اداره­ ها در نروژ بیان می ­کنند که داشتن گیاه در محل کار به آن ­ ها کمک می­ کند تا فعال و سالم باشند. در ژاپن گیاهان به معنای واقعی در مبارزه با جرم و جنایت موثرند. میزان دزدی در محله ای در توکیو که گل و گیاه زیادی در آن کاشته شده بود تا 80 درصد کاهش پیدا کرد. در ادامه با معرفی 5 گیاه تصفیه کننده هوا همراه باشید .
حتی دانشمندان می گویند:هنگامی که ناسا در دهه 1980 گیاهان آپارتمانی را مطالعه می ­کرد، آژانس فضایی متوجه شد که این گیاهان می ­توانند مواد شیمیایی آلی خطرناک مانند فرمالدهید، بنزن و حلال صنعتی Trichloroethylene را از هوای محیطی که در آن قرار دارند، حذف کنند .
در این­جا به معرفی 5 نوع گیاهی که هر کس می­ تواند آن­ ها را پرورش دهد و نیازی به دانش گیاه ­شناسی ندارد می ­ پردازیم. این گیاهان تا زمانی که با لمس کردن خاکشان، در آن احساس خشکی نکرده ­اید، به آب نیازی ندارند. حتی تا یک ماه هم بدون آب می­ توانند دوام بیاورند .

گیاه بوش (BUSH)
این گیاه بومی تایوان و ژاپن است. اما در دهه 1800 در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، به انگلیس آورده شد. جایی که در آن به نمادی برای ثروتمندان تبدیل شد .

 

گیاه جانت کریگ (JANET CRAIG)
برگ ­ های براق بسیار مقاومی دارد. گفته شده است که یک گیاه جانت می ­تواند به مدت دو ماه در یک پستوی تاریک بدون دیدن نور روز، زنده بماند. این گیاه اصطلاحاً گیاهی زحمت کش است زیرا ظاهری بزرگ و پر انرژی دارد و در نور بسیار کم هم دوام می ­آورد .


گیاه مکزیکی پانیتیل پالم
دوستدار حیوانات است و در مناطق بایر و خشک هم دوام می­ آورد و می ­تواند دو تا سه هفته بدون آب زنده بماند. این گیاه از طرف سازمان جلوگیری از خشونت علیه حیوانات آمریکا (ASPCA) ، به عنوان گیاه غیر سمی برای سگ ­ها، گربه ­ها و اسب ­ها تایید شده ­است. تنه این گیاه آب زیادی را در خود ذخیره می ­کند و می ­تواند به خوبی با نور کم و غیر مستقیم زندگی کند. این گیاهان برای مقاومت در برابر دوره ­های خشکی طولانی مدت در شرق مکزیک تکامل یافته ­اند .

 

گیاه اسنیک (SNAKE)
به نام زنبق وحشی خزنده نیز شناخته می ­شود. این گیاه برگ ­های بسیار قوی دارد که از الیاف آن­ ها برای ساختن رشته­ های کمان استفاده می ­شود. می گویند این گیاه دارای قدرت های الهی است. این گیاه در نیجریه و برزیل مقدس است. برزیلی ­ها آن را «اسپادا دِ سائو جورج» به معنی «شمشیر سنت جورج» می ­ نامند و اغلبشان این گیاه را به دلیل اعتقادی که در مورد خاصیت محافظتی آن دارند، خارج از خانه­ هایشان می­ کارند. اسنیک آب را در برگ­ های خود ذخیره می­ کند. بنابراین حتی اگر خاک خیس باشد، آب اضافی جذب نمی ­کند. این قانون برای تمامی گیاه ­های این خانواده صدق می­ کند .
 
کاکتوس تنها گیاه در بین لیست ما است که برای رشد خود نیاز به آفتاب دارد. بهتر است کاکتوس­ ها را در خانه یا حیاط به سمت جنوب، جایی قرار دهید که حداقل دو ساعت صبح یا بعد از ظهر در معرض نور خورشید باشند.­ کاکتوسها به آب زیادی نیاز ندارند و یک بار در هفته آب دادن، برای آن ­ها کافی است .

 

گیاه نخل راپیس 

 

این گونه از نخل خانگی که شبیه به درخت است بسیار آسان رشد می کند. فقط کافی است مدت زمانی را تحمل کنید تا این درخت به برگ بنشیند و قد بکشد؛ پس از آن برگ های همیشه سبز آن دکور همیشگی خانه تان خواهد بود. این گیاه به نور و رطوبت کم نیاز دارد به همین دلیل، یک گیاه آپارتمانی به شمار می رود.

 

گیاه نخل راپیس چه کمکی می کند؟

 

نخل راپیس یک گیاه دلپذیر است که رشد آن درون خانه بسیار آسان است. نخل راپیس بخار آمونیاک موجود در هوا را که از شوینده ها، پارچه ها و رنگ های شیمیایی نشأت می گیرد، مورد هدف قرار داده و آنها را جذب خود می کند.

 

گیاه عَشَقِه

 

عَشَقِه را با نام های «پاپیتال»، «پیچک انگلیسی» و «داردوست» نیز می شناسند. این گیاه با ساقه های نرم و بالارونده، برگ هایی کوچک و قلبی شکل دارد و به درخت، دیوار یا هر داربست دیگری می چسبد و بالا می رود. در غیر این صورت روی زمین می خزد. بهترین شرایط برای رشد این گیاه، در کنار پنجره و در معرض نور خورشید است. عشقه گیاهی است که سموم هوا را جذب می کند؛ ضمن اینکه پرورش آن نیز بسیار ساده است. عشقه ابلق را می توان هم به صورت گلدانی پرورش داد و هم آن را آویز کرد.

 

گیاه عشقه چه کمکی می کند؟

 

شاخ و برگ های متراکم و به هم فشرده این گیاه در جذب فرمالدئید نقش موثری دارد. این گیاه از سوی ناسا به عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است. وجود این گیاه در اتاق می تواند به عنوان یک عامل ضدآلرژی تلقی شود؛ چراکه پس از شش ساعت از آوردن این گیاه به یک اتاق آلوده، حدود 60 درصد از قارچ ها و آلودگی های هوازی و معلق در هوا را جذب می کند و باعث می شود افرادی که به آلرژی های تنفسی دچار هستند در اتاق هایی که این گیاه در آن حضور دارد، بهتر زندگی کنند.

 null

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.