جهت-نکاتی در مورد کرونا و ضدعفونی کننده های طبیعی-آمیار24

نکاتی در مورد کرونا و ضدعفونی کننده های طبیعی

آمیار24-تاریخ مطلب-نکاتی در مورد کرونا و ضدعفونی کننده های طبیعی۱۳۹۹/۰۴/۱۵ یک‌شنبه
آمیار24-تعداد نمایش-نکاتی در مورد کرونا و ضدعفونی کننده های طبیعی81 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکاتی در مورد کرونا و ضدعفونی کننده های طبیعی1+
نکاتی در مورد کرونا و ضدعفونی کننده های طبیعی-آمیار24-مطلب

در این مقاله به علت میزان پراکنندگی ویروس کرونا در مناطق مختلف، ضدعفونی کننده های طبیعی هوا و سطوح و همچنین پاسخ به این سوال که آیا با بروز علائم کرونا به بیمارستان مراجعه نمائیم؟ می پردازیم. در ادامه با نگاهی نو به طب ایرانی اسلامی همراه باشید

درگیری کرونا در چه مناطقی بیشتر و چه مناطقی کمتر است؟

حکیم حسین خیراندیش : براساس یک فرضیه پیشرفت این ویروس در محیط‌های سرب‌آلود بیشتر است، بنابراین سفر به خارج از محیط‌های آلوده شهری ایده مناسبی هست.

همچنین قرار گرفتن در محیط‌های نمکی مثل دریاچه نمک مناسب است. چرا که نمک برعکس سرب ویروس ها را از بین می‌برد و پیشنهاد ایجاد یک بیمارستان صحرایی در دل دریاچه نمک قم به ستاد کرونا ارائه شد که موافقت نگردید.

طبق آمار، کرونا در محیط‌های توسعه یافته پیشرفت بیشتری داشته است.

کمتر بودن بیماری در روستاها و همچنین بعضی کشورها مثل افغانستان، عراق و کشورهای آفریقایی که از ترافیک، سرب و دود بی‌بهره هستند، مؤید این قضیه است.

همچنین هرچه سطح رعایت بهداشت مردم و به تعبیری استریل بودن بیشتر باشد، در نتیجه درگیری با بیماری بیشتر است؛ مانند آمریکا و در اروپا کشورهایی مثل انگلیس و فرانسه و … ، طبق یک فرضیه درست، تمامی کسانی که استریل‌تر بودند زمینه پذیرش ویروس بیشتری داشتند.

 

ضدعفونی کننده های طبیعی

برای ضدعفونی کردن هوا می توانید از دود اسپند ، دود کندور و یا دود اسطوخودوس استفاده کنید.

برای ضدعفونی کردن سطوح بهترین چیز آب نمک می باشد. کلا نمک رطوبت را تحلیل می برد و ضد عفونی میکند. منتها اگر سطوح چرب باشد، سرکه برنده چربی خوبی می باشد.

 

آیا با بروز علائم کرونا به بیمارستان مراجعه نمائیم؟

خیر در منزل بمانید و به توصیه های طب سنتی عمل کنید. مگر تنگی نفس بسیار شدیدی داشته باشید و یا علائم کرونا قابل کنترل نباشد.

 

توصیه هایی برای پیشگیری و درمان کرونا:

 بایستی از مصرف غذاهای سرد به ویژه فست فود، ماست، دوغ و … پرهیز کرد، چون با مصرف این موارد مزاج شما سردتر می گردد و باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می گردد.

به همین دلیل بایستی مصرف خوراکی های گرم را افزایش داد مثل مصرف زنجبیل سیر، پیاز، دمنوش های پونه، نعنا، آویشن، دارچین همچنین بخور بابونه که اگر همراه با ناخونک باشد، عملکرد بهتری در درمان تنگی نفس، سرفه و … دارد.

انجام بادکش پشت کتف و ریه ها که با تخلیه ترشحات مجاری تنفسی، باعث بهبود تنگی نفس می گردد.

این موارد باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و در پیشگیری و درمان کرونا موثر هست.

 

منبع : irismed.ir

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید