جهت-نکاتی درباره پلوپز-آمیار24

نکاتی درباره پلوپز

آمیار24-تاریخ مطلب-نکاتی درباره پلوپز1399/06/12 Wednesday
آمیار24-تعداد نمایش-نکاتی درباره پلوپز693 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکاتی درباره پلوپز1+
نکاتی درباره پلوپز-آمیار24-مطلب

کارمند و دانشجو ندارد. چون ممکن است استفاده از آن در هر نوع زندگی ای ضرورت داشته باشد. «پلوپز» را می گویم. وسیله ای که امروز پای ثابت درصد زیادی از آشپزخانه های ماست. اینکه باید ظرفیت آن متناسب با تعداد اعضای هر خانواده ای باشد واضح است. ولی شاید دلیل تمیز نگه داشتن دائمی آن هنوز مغفول باشد. چون در غیر این صورت مصرف برقش زیاد و عمرش کم می شود. راستی حواستان هست؟ مثل اینکه نکات این وسیله ی برقی از همین اول کار سر از مطلب درآورده اند. بهتر است سراغ پاراگراف های بعدی برویم تا به شرح مفصل آن ها بپردازیم.

برنج شفته درست نکنید

قانون استفاده از پلوپزهای برقی اینگونه است که ابتدا باید مقداری آب به جوش بیاید. در مرحله ی بعدی دمای دستگاه از تبخیر آن بالا می رود و در آخر، نوبت به پخت برنج می رسد. نکته اینجاست که اگر میزان آب بیش از حد تناسب باشد، برنج را شفته می کند و اگر کمتر باشد، برنج هنوز زنده باقی می ماند. فرمول درست آن یک پیمانه آب برای هر پیمانه برنج است. البته اگر برنج خیس نخورده بود، یک چهارم پیمانه بیشتر آب بریزید.حکایت چشیدن غذای سرآشپز

هر آشپزی نیاز دارد قبل از کامل شدن پخت غذا، آن را بچشد. تا کم و کسر دسپختش را به حداقل برساند. اما اگر تا پایان مرحله ی پخت درب پلوپز باز نشود بهتر است. باز هم اگر مجبور به چنین کاری شدید، یادتان باشد بعد از چشیدن، درب آن را محکم ببندید. راستی مادامی که برنج در دستگاه است آن را از برق خارج نکنید. چون یکی از آپشن های پلوپزهای مطلوب، حفظ رطوبت برنج می باشد.

پلوپز-آمیار24

تمیزکاری در سه مرحله

اکثر پلوپزها دیگ نچسب جداشونده دارند و بعد از هر بار استفاده شستشو می شوند. ولی به صرفه تر آن است که بعد از هر چند بار مصرف به صورت دوره ای ظروف تمیزکاری شوند. اما ساده ترین راه تمیز کردن پلوپز فقط در سه مرحله:

  • اول برنج و تکه های بزرگ را از ظرف خارج کنید

  • دوم پلوپز را به برق متصل کنید و درب آن را باز نگه دارید

  • سوم برنج ها و تکه های باقی مانده که خشک شده اند را از ظرف جدا کنید.

  • پلوپز
  • لوازم آشپزخانه
  • تعمیر پلوپز
  • شستشو و تمیزکاری پلوپز
اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.