جهت-نکات انتخاب پرده منزل و نگهداری از آن-آمیار24

نکات انتخاب پرده منزل و نگهداری از آن

آمیار24-تاریخ مطلب-نکات انتخاب پرده منزل و نگهداری از آن۱۳۹۹/۰۶/۱۲ چهارشنبه
آمیار24-تعداد نمایش-نکات انتخاب پرده منزل و نگهداری از آن131 بازدید
آمیار24-پسندیده-نکات انتخاب پرده منزل و نگهداری از آن1+
نکات انتخاب پرده منزل و نگهداری از آن-آمیار24-مطلب

در بدو ورود به هر خانه ای اول از همه، یک دکوراسیون کلی از نظرتان می گذرد. بعد که جزیی تر نگاه می کنید، اول نباشد، دوم سراغ پرده ی منزل را می گیرید تا ببینید چقدر با وسایل و رنگ آن ها همخوانی دارد. آنجاست که معلوم می شود باید لب به تحسین سلیقه ی میزبان باز کرد یا نه. قرار است با نکات امروز اطلاعاتی اضافه بر اطلاعات قبلی خودتان دستگیرتان شود. پس به نفع تان است که ما را دنبال کنید.

فوت کوزه گری

یکی از فوت های کوزه گری در انتخاب پرده های منزل این است که نباید برای هر همه ی پنجره ها از یک جنس پرده استفاده کرد. مثلا پرده ای که در معرض آفتاب است طبیعتا پارچه ای ضخیم تر می خواهد ولی پنجره ای که رو به سایه است، پارچه اش اگر نازک هم باشد بسنده می کند. نکته ی دیگر اینکه مدل و طرح پرده ها هم باید طبق بزرگی و کوچکی خانه و جداسازی اتاق ها و سالن ها از همدیگر باشد.ارتفاع و عرض در سه خط

ارتفاع یکی از اصول نصب پرده ی منزل است. که از لحاظ زیبایی دکوراسیون اگر نصف فاصله ی بین پرده و سقف باشد بسیار ایده آل می شود. البته می تواند کمی بالاتر هم باشد. از طرفی عرض پارچه را باید طوری انتخاب کرد که زمان بسته شدن کاملا پر و چین دار به چشم بیاید. 

نظافت

خیلی واضح است که پرده ها به خاطر قرار گرفتن جلوی پنجره ها در معرض جذب گرد و غبار هستند. پس لازم است که هنگام تمیزکاری خانه با یک برس مخصوص فرش یا پرده، پرده ها را نیز گردگیری کنید. این سه نکته را هم فراموش نکنید که:

  • شستشوی پرده های سبک با ماشین لباسشویی مانعی ندارد.

  • بهتر است که پرده های حساس و ظریف با همان دست شسته شوند.

  • تمیز کردن پرده های ضحیم و سنگین را هم به بخارشور بسپارید. چون خشک کردن این جنس از پرده ها خیلی زمان بر است.

اشتراک گذاری
لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید