جهت-عوارض استفاده زیاد از تردمیل-آمیار24

عوارض استفاده زیاد از تردمیل

آمیار24-تاریخ مطلب-عوارض استفاده زیاد از تردمیل1399/07/12 Saturday
آمیار24-تعداد نمایش-عوارض استفاده زیاد از تردمیل395 بازدید
آمیار24-پسندیده-عوارض استفاده زیاد از تردمیل1+
عوارض استفاده زیاد از تردمیل-آمیار24-مطلب

اکثریت کاربران تردمیل برای لاغری و تناسب اندام از آن استفاده می‌کنند، گروهی هستند که خیلی زود می‌خواهند لاغر شوند و بی مهابا از تردمیل استفاده می‌کنند و این موضوع موجب می‌شود تا فرد در معرض آسیب قرار بگیرد.

اصولا هر حرکت تمرینی که بدون آمادگی جسمانی و با شدت زیاد در مدت زمان کم انجام گیرد، موجب بروز آسیب ورزشی می‌شود. زانو بیشترین جایی است که هم در معرض آسیب می‌باشد و هم نقطه‌ای از بدن، که بیشترین بار و وزن را تحمل می‌کند، و هنگامیکه در مدت زمان طولانی، فشار زیادی به آن وارد شود، دچار تغییرات شبیه آرتروز میشود، یعنی غضروف آن ساییده شده و درد و مشکلات دامنه حرکتی مفصل به وجود می‌آید.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است تردمیل برای بدن به وجود آورد، آسیب عضلات اندام تحتانی علی الخصوص پشت ران، ران و ساق پاست؛ این موضوع هم به دلیل کار کشیدن بیش از حد از عضلات هنگام کار با تردمیل است، زیرا هنگام کار با تردمیل، مسافت پیموده شده از نظر ظاهری مخفی می‌ماند به همین دلیل مقدار شدت ورزش و مسافت پیموده شده، کمتر از حد واقعی تخمین زده می‌شود. با شدت بیشتر ورزش، فرد بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرد.

 

استفاده از تردمیل شیب دار

یکی دیگر از آسیب‌هایی که ممکن است توسط تردمیل به بدن وارد شود، استفاده از آن با شیب می‌باشد. افرادی که از انواع شیب دار آن به شکل نامناسبی استفاده می‌کنند، هم به آسیب مفاصلی مثل مفصل لگن و مچ پا و زانو دچار می‌شوند و هم به شکل غیر ارادی شدت ورزش کردن را بیشتر می‌کنند و به خود آسیب می‌زنند.

هنگامی که شیب یا سرعت تردمیل مناسب نباشد، ممکن است با فشار بر دستگاه قلبی -عروقی، باعث بروز عوارض قلبی مانند اختلال خون رسانی به قلب و حتی سکته قلبی بشود؛ سرعت زیاد و نامناسب با وضعیت آمادگی جسمانی فرد، موجب زمین خوردن و یا بدتر شدن وضعیت بیماری او می‌شود.

در ضمن پیش از استفاده از تردمیل کاربر باید مطلع شود که دچار مشکلات ارتوپدی هست یا نه تا مشخص شود مجاز به استفاده از تردمیل می‌باشد یا خیر و یا با چه سرعتی می‌تواند از این دستگاه استفاده کند.

توصیه می‌شود با متخصص فیزیوتراپی برای استفاده از تردمیل مشورت کنید.

منبع: بهداشت نیوز

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.