آمیار24
1446
1+
بنر زیر رسته

نکاتی درباره تعمیرات سخت افزار لپ تاب و کامپیوتر

 

مادربرد

در اهمیت مادربرد همین نکته کافی است که اجزایی چون سی پی یو، گرافیک، رم و ... روی این قطعه از رایانه قرار دارند و بروز هر مشکلی در آن می تواند به قطعات زیادی ضربه وارد کند. در تعمیر این قطعه باید بدانید که اگر مشکل از چیپ ها یا اسلات ها بود، بهترین تصمیم، تعویض آن هاست. تا هم عملکرد مادربرد به حالت اولیه بازگردد و هم اینکه به اجزای دیگر آسیبی نرسد. یکی دیگر از مراحل ترمیم مابرد تعویض خازن ها و مدارهاست. ولی در صورت آسیب دیدگی شدید و عدم امکان تعمیر باید فکری برای تعویض خود این قطعه کرد.

سخت افزار کامپیوتر-آمیار24

 

هارد دیسک

هارد دیسک وظیفه ی ذخیره ی اطلاعات و فایل های کاربر را دارد و می تواند اولین خبر بد خرابی آن، فرمت تمامی این اطلاعات باشد. کندی غیر طبیعی رایانه، کندی بیش از حد لود ویندوز، سر و صدای هارد و همچنین کندی در اجرای برنامه ها، همه نشانه هایی است تا خبر از خرابی هارد دیسک رایانه تان را بدهد. می توان حدس زد که در این حالات یا هد آلوده شده و یا هارد دیسک یک آسیب جدی دیده است. ضمن اینکه در صورت خرابی سطح پلاتر، بدسکتوری، هد، سوختن برد، شکستن قطعات و.... باید هر چه سریع به تعمیرکار سخت افزاری مربوطه در این زمینه مراجعه کرد.

 

هفت نکته ی حیاتی

یادتان باشد که عمر رایانه ی شما به میزان مراقبت شما از نرم افزار و سخت افزار آن بستگی دارد. رعایت نکات زیر خطر هرگونه خرابی را از دستگاه شما دور می کند:

. تمیزکاری دائمی رایانه

. اگر لپ تاپ دارید، از یک فن برای خنک کردن آن استفاده کنید

. بروز رسانی ویندوز باید همیشگی باشد

. حذف فایل های موقت در رایانه

. خداحافظی با نرم افزارهای غیر ضروری

. غیر فعال کردن برنامه های استارتاپ

. پاک کردن بدافزار ها و تروجان های سیستم

اشتراک گذاری مطلب
LinkedinLinkedinLinkedin

دیگر مطالب پیشنهادی آمیار

مشاهده مطالب بیشتر