لگو -آمیار24
متخصصین-آمیار24
جهت-مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد-آمیار24

مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد

۱۳۹۸/۰۷/۲۵ پنج‌شنبه
244 بازدید
162+
مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد-مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد-آمیار24

برای اجرای آشپزی سالم و خانه داری حرفه ای باید خط قرمزهای وسایل برقی را بدانید، وسایل برقی مثل مایکروفر که بخشی از ابزار کار شما در آشپزخانه هستند مایکروفر این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه های زندگی مدرن دارد ، از گرم کردن سریع غذا تا آماده شدن یک فست فو

مواد غذایی و لوازمی که جایشان داخل مایکروفر نیست

برای اجرای آشپزی سالم و خانه داری حرفه ای باید خط قرمزهای وسایل برقی را بدانید، وسایل برقی مثل مایکروفر که بخشی از ابزار کار شما در آشپزخانه هستند مایکروفر این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه های زندگی مدرن دارد ، از گرم کردن سریع غذا تا آماده شدن یک فست فود خوشمزه بخشی از وظایف این ابزار پرکاربرد است . اما مثل هر وسیله ی خانگی دیگر  مایکروفرها نیز خط قرمزهایی دار.د که باید رعایت کرد ؛ به عنوان مثال مواد غذایی و چیزهایی که نمی توان داخل این وسیله قرار داد.

موارد ممنوع برای قرار گرفتن داخل  مایکروفر

تخم مرغ :هیچ وقت این اشتباه رانکنید که تخم مرغ را داخل مایکروفر آب پز کنید چون حرارت زیاد مایکروفر بخار زیادی را داخل تخم مرغ ایجاد می کند و هیچ گونه راه خروجی ندارد در نهایت باعث انفجار تخم مرغ می شود.

ظرف های پلاستیکی : بسیاری از ظرف های پلاستیکی مثل شیشه شیر بچه و کیسه های پلاستیکی مواد شیمیایی دارند که  بعد از حرارت مثل استروژن عمل می کنند به همین خاطر گفته می شود خوردنی ها را داخل بشقاب بریزید بعد داخل مایکروفر گرم کنید .ظروفی هم در بازار وجود دارد که درمقابل حرارت مایکروفر مقاوم هستند اما حتما آنها راچک کنید .

ظروف فلزی :علاقه زیادی به استفاده از ظروف چینی یا فلزی دارید اما باید بدانید که حتی اگر ظرفتان یک مقدار فلز داشته باشد داخل مایکروفر واکنش نشان میدهد و ظرف راخراب می کند.

گوشت :رفع انجماد گوشت یخ زده یکی دیگر از کارهایی است که افراد با این وسیله انجام میدهند ، اگر مایکروفرتان نتواند غذا را بچرخاند باعث می شود گرما نابرابر توزیع شود در نتیجه محل رشد باکتری هارا ایجاد می کند . سالم ترین راه باز شدن یخ گوشت قراردادن آن داخل یخچال است .

ماگ های مسافرتی :بیشترماگ های مسافرتی قابل قرارگرفتن داخل مایکروفر نیستند. این ظروف از فولاد ضد زنگ ساخته شده و برای دم کشیدن چای و قهوه از آن استفاده نکنید و اگر پلاستیکی است چک کنید ببینید قابل استفاده در مایکروفر هست یانه  

فویل آلومینیوم : فلز از هر جنسی که باشد قابل استفاده در مایکروفر نیست حتی غذاهایی که داخل فویل پیچیده می شوند را نباید داخل مایکروفر گذاشت .

پلی استر : پلی استر نوعی پلاستیک است و همانطور که می دانید قابل استفاده در مایکروفر نیست.

ظروف ماست : بیشتر اوقات که ظروف پلاستیکی مثل ظرف ماست ، کره و پنیر استفاده می کنید نباید آن را داخل مایکروفر بگذارید چراکه آنها طوری تعبیه نشده اند که بتوانند دمای زیادی راتحمل کنند  در نتیجه بوی بدی ایجاد می کنند .

نکته :

روشن کردن مایکروفر بدون اینکه چیزی داخلش باشد بسیار خطرناک است وامکان منفجرشدن آن وجوددارد .

 


null

I6rL
چرا آمیار-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 70 رسته کاری را با جذب 115 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید

قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140
پروانه کسب-آمیار24نشان ملی ثبت-آمیار24نشان اعتماد-آمیار24

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می باشد

لوگو-آمیار24

چرا آمیار را انتخاب می کنید؟

این شرکت تاکنون 80 رسته کاری را با جذب 200 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد درخواست ها در حال جذب نیروها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید