جهت-مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد-آمیار24

مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد

آمیار24-تاریخ مطلب-مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد1398/07/25 Thursday
آمیار24-تعداد نمایش-مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد418 بازدید
آمیار24-پسندیده-مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد162+
مواردی که نباید در مایکروفر قرار داد-آمیار24-مطلب

برای اجرای آشپزی سالم و خانه داری حرفه ای باید خط قرمزهای وسایل برقی را بدانید، وسایل برقی مثل مایکروفر که بخشی از ابزار کار شما در آشپزخانه هستند مایکروفر این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه های زندگی مدرن دارد ، از گرم کردن سریع غذا تا آماده شدن یک فست فو

مواد غذایی و لوازمی که جایشان داخل مایکروفر نیست

برای اجرای آشپزی سالم و خانه داری حرفه ای باید خط قرمزهای وسایل برقی را بدانید، وسایل برقی مثل مایکروفر که بخشی از ابزار کار شما در آشپزخانه هستند مایکروفر این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه های زندگی مدرن دارد ، از گرم کردن سریع غذا تا آماده شدن یک فست فود خوشمزه بخشی از وظایف این ابزار پرکاربرد است . اما مثل هر وسیله ی خانگی دیگر  مایکروفرها نیز خط قرمزهایی دار.د که باید رعایت کرد ؛ به عنوان مثال مواد غذایی و چیزهایی که نمی توان داخل این وسیله قرار داد.

موارد ممنوع برای قرار گرفتن داخل  مایکروفر

تخم مرغ :هیچ وقت این اشتباه رانکنید که تخم مرغ را داخل مایکروفر آب پز کنید چون حرارت زیاد مایکروفر بخار زیادی را داخل تخم مرغ ایجاد می کند و هیچ گونه راه خروجی ندارد در نهایت باعث انفجار تخم مرغ می شود.

ظرف های پلاستیکی : بسیاری از ظرف های پلاستیکی مثل شیشه شیر بچه و کیسه های پلاستیکی مواد شیمیایی دارند که  بعد از حرارت مثل استروژن عمل می کنند به همین خاطر گفته می شود خوردنی ها را داخل بشقاب بریزید بعد داخل مایکروفر گرم کنید .ظروفی هم در بازار وجود دارد که درمقابل حرارت مایکروفر مقاوم هستند اما حتما آنها راچک کنید .

ظروف فلزی :علاقه زیادی به استفاده از ظروف چینی یا فلزی دارید اما باید بدانید که حتی اگر ظرفتان یک مقدار فلز داشته باشد داخل مایکروفر واکنش نشان میدهد و ظرف راخراب می کند.

گوشت :رفع انجماد گوشت یخ زده یکی دیگر از کارهایی است که افراد با این وسیله انجام میدهند ، اگر مایکروفرتان نتواند غذا را بچرخاند باعث می شود گرما نابرابر توزیع شود در نتیجه محل رشد باکتری هارا ایجاد می کند . سالم ترین راه باز شدن یخ گوشت قراردادن آن داخل یخچال است .

ماگ های مسافرتی :بیشترماگ های مسافرتی قابل قرارگرفتن داخل مایکروفر نیستند. این ظروف از فولاد ضد زنگ ساخته شده و برای دم کشیدن چای و قهوه از آن استفاده نکنید و اگر پلاستیکی است چک کنید ببینید قابل استفاده در مایکروفر هست یانه  

فویل آلومینیوم : فلز از هر جنسی که باشد قابل استفاده در مایکروفر نیست حتی غذاهایی که داخل فویل پیچیده می شوند را نباید داخل مایکروفر گذاشت .

پلی استر : پلی استر نوعی پلاستیک است و همانطور که می دانید قابل استفاده در مایکروفر نیست.

ظروف ماست : بیشتر اوقات که ظروف پلاستیکی مثل ظرف ماست ، کره و پنیر استفاده می کنید نباید آن را داخل مایکروفر بگذارید چراکه آنها طوری تعبیه نشده اند که بتوانند دمای زیادی راتحمل کنند  در نتیجه بوی بدی ایجاد می کنند .

نکته :

روشن کردن مایکروفر بدون اینکه چیزی داخلش باشد بسیار خطرناک است وامکان منفجرشدن آن وجوددارد .

 


null

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.