جهت-نگهداری از تلویزیون-آمیار24

نگهداری از تلویزیون

آمیار24-تاریخ مطلب-نگهداری از تلویزیون1398/11/01 Tuesday
آمیار24-تعداد نمایش-نگهداری از تلویزیون398 بازدید
آمیار24-پسندیده-نگهداری از تلویزیون3+
نگهداری از تلویزیون-آمیار24-مطلب

ویزیون، انواع مانیتور و دستگاه های دیجیتال محصولاتی ظریف و با قیمت بالا هستند، به همین دلیل برای نگهداری آنها باید از شیوه های استاندارد استفاده کرد تا بتوان از این محصولات بهترین بازدهی را داشت. در این متن قصد داریم در مورد بهترین روش های نگهداری از تلوی

 

 

تلویزیون، انواع مانیتور و دستگاه های دیجیتال محصولاتی ظریف و با قیمت بالا هستند، به همین دلیل برای نگهداری آنها باید از شیوه های استاندارد استفاده کرد تا بتوان از این محصولات بهترین بازدهی را داشت. در این متن قصد داریم در مورد بهترین روش های نگهداری از تلویزیون، مانیتور و گیرنده های دیجیتال مطالبی ارائه دهیم.

 تلویزیون یا شبکه های اجتماعی ؟

شما کدام یکی را ترجیح می دهید؟ به نظر شما عمر سرگرم شدن با تلویزیون به سر آمده است؟

دستگاه تلویزیون در خانه یا محل کار شما  چند ساعت در شبانه روز روشن است؟ کمتر از قبل ؟

اما اگر به شما بگوییم که تلویزیون هم مثل کتاب با وجود همه رقیب های جدید و نوظهورش هیچ وقت قدیمی و کهنه نمی شود قبول می کنید؟  چرا ؟ جوابش خیلی ساده ست. شما خانه بدون تلویزیون را می توتنید تصور کنید؟

معلوم است که نه !

تلویزیون یکی از مهمترین اختراعات بشر بوده  و هست که از ابتدای تولد تا به امروز بیشترین تاثیرات را در زندگی ما داشته، و هر روز  اهمیت این وسیله الکترونیک بیشتر هم می شود.

حتی با گسترش شبکه های اجتماعی، هنوز تلویزیون بهترین و مناسب ترین وسیله برای سرگرمی افراد و دورهمی خانواده هاست. تلویزیون های امروزی نسبت به نمونه های اولیه تفاوت های زیادی کردند، و علاوه برنمایش تصویر که همون  رسالت اصلی شان محسوب می شود ، امکانات بی شماری دیگری به آن اضافه شده، وپیش بینی می شود که روز به روز  بر قابلیت های این جعبه جادو باز هم افزوده  شود.

تلویزیون یا همانTV محصولی است که  در انواع و مدل های مختلف تولید می شود. تلویزیون ال سی دی، ال ای دی و تلویزیون های هوشمند، جدیدترین نمونه های این محصول هستند که در مدهای مختلف، و با قیمت های متغییری در بازار فروش عرضه می شوند. مانیتورها نیز نوعی نمایشگر هستند که مانند تلویزیون ها کارایی مشابه داشته و علاوه بر استفاده به عنوان TV ، می توان از آنها برای دسترسی به سیستم های رایانه ای استفاده کرد. تلویزیون ها، مانیتورها و گیرنده دیجیتال عمدتا تولیدات غول های صنعت الکترونیک در دنیا هستند، و به عنوان محصولات وارداتی به بازار ایران راه پیدا می کنند و به همین دلیل قیمت بالایی دارند. در نتیجه لازم است تا حد توان از این وسایل نگهداری کرد تا هم بهترین دریافت  بازدهی را داشته باشند و هم  طول عمر مفیدشان را افزایش دهیم. در ادامه این متن قصد داریم در مورد نگهداری اصولی از انواع تلویزیون و مانیتور و همچنین گیرنده دیجیتال توضیحاتی بدهیم تا هم شما برای خرید مجدد تلویزیون پول از جیبتون نرود و هم  چراغ عمر تلویزیون هاتون زود خاموش نشود. 

و حالا ....

تلویزیون-نگهداری از تلویزیون-آمیار 24

روش های عمومی برای نگهداری از تلویزیون، مانیتور و گیرنده دیجیتال

اول . تکنولوژی تلویزیون ها مثل تصاویرشان متنوع و رنگارنگ است . فرقی نمی کند انواع ساده و پلاسما باشد یا تلویزیون ال سی دی، ال ای دی و نمونه های هوشمند، به همراه مانیتور و انواع گیرنده دیجیتال . همه انواع تلویزیون ها در حمل غیر اصولی بسیار آسیب پذیرند، و برای حمل و جابه جایی آنها باید  از جعبه های استاندارد مخصوص که در هنگام خرید محصول درون آنها بوده استفاده شود.

دوم .  اگر جعبه اولیه تلویزیون یا دستگاه های دیگر را در اختیار ندارید می توانید برای حمل آنها از کارتن های مشابه آن محصول،جعبه های تخم مرغ؛ پتو و یا در صورت دسترسی از پوشش حفاظتی مثل آکاسیف و یونولیت استفاده کنید.

سوم . برای حمل تلویزیون  تا حد امکان از گاری های حمل استفاده شود، چرا که حمل با این وسیله،  راحتی حمل و آسیب پذیری کمتر را به دنبال دارد.

چهارم .  اگر قصد دارید تلویزیون را با دست حمل کنید، جعبه LED TV، LCD، مانیتور یا دستگاه های دیجیتال را طوری در دست بگیرید که بیشترین تسلط را بر آن داشته باشید، و بتوانید به راحتی جعبه را حمل نمایید.

پنجم . و اما برای نصب یادتان باشد که همه تلویزیون ها در انواع مختلفش مثل نمونه های ساده این دستگاه، تا ال ای دی و ال سی دی ها و اسمارت تی وی ها باید در مکان ها مناسب نصب شوند تا طول عمر بیشتر و کارایی بهتری داشته باشند. برای انتخاب محل نصب ال سی دی ها و ال ای دی ها حتما شرایط خانه خود را در نظر داشته باشید. از نصب و قرار دادن این دستگاه ها در مسیرهای پر تردد، کنار پنجره ها، روبه روی پنجره ها و محل تابیدن نور آفتاب، دیوارهای نزدیک به حمام و آشپزخانه و مکان های در دسترس کودکان اجتناب کنید. این محل ها، مکان هایی هستند که احتمال دارد آسیب های فیزیکی به تلویزیون شما وارد شود، و دستگاه شما را با صدمه های جبران ناپذیر مواجه کند.

ششم . برای مانیتور کامپیوترها  دقت کنید که حتما در روی میز محکمی قرار داده شود، و گیرنده دیجیتال نیز در جایی باشد که از دسترس کودکان و ضربات فیزیکی به دور باشد. میز تلویزیون که از استحکام کافی برخوردار باشد مناسب است تا عدم تعادل تلویزیون که معمولا به دلیل پایه های ناهماهنگ میز است باعث سقوط تلویزیون نشود.

 

هفتم . حواستان به اتصال تلویزیون ها، مانیتورها و دستگاه های دیجیتال به محافظ برق باشد.

تلویزیون ها، مانیتورها و دستگاه های دیجیتال وسایلی هستند که در برابر نوسانات برق بسیار آسیب پذیر هستند. نوسانات برقی مساله ای است که در همه ی شبکه های برق امری اجتناب ناپذیر است و امکان رخ دادن آن بسیار بالاست. در نتیجه باید از وسایلی استفاده کرد که دستگاه های ما را در مقابل این نوسانات خطرناک محافظت کند. برای حل این مشکل توصیه می کنیم  از محافظ برق استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از  ترانس های خودکار با ولتاژ های مناسب، دستگاه های خود را در مقابل این مساله محافظت کنید. در خرید این محافظ دقت شود و نمونه های استاندارد آنها تهیه شود. همچنین با توجه به اینکه آنتن، تلویزیون و دستگاه های دیجیتال هر سه باید با هم فعال باشند تا شما بتوانید از تلویزیون یا LCD و یا مانیتور های خود استفاده کنید، توصیه می شود محافظ هایی خرید کنید که حداقل سه پریز داشته باشند.

 

هشتم . حواس تان به سوراخ‌های تهویه پشت تلویزیون باشد تا  مبادا پوشانده شده باشد و جلوی تبادل حرارتی و خنک شدن تلویزیون به سهولت را نگیرد. برای این منظور هر چند وقت یک بار دریچه های تهویه هوا را با یک پارچه نرم تمیز کنید .

اگر دستگاه تان را در مکان یا محفظه ای پوشیده مانند دکور یا دیوار پیش ساخته قرار داده اید دقت کنید تا اطراف گیرنده شما خالی باشد و گردش هوا به خوبی در اطراف آن در جریان باشد.

نهم . درست است که وجود جریان هوا در اطراف تلویزیون لازم است اما این دلیل نمی شود تا تلویزیون ها را نزدیک را نزدیک در و پنجره بگذاریم.

دهم . مهم تر از همه اینکه پیش از نصب و دست به کار شدن ، حتما  دفترچه راهنما تلویزیون تان را به‌ طور کامل  مطالعه کنید تا از جزئیات استفاده صحیح از دستگاه مطلع شوید . تلویزیون هم مثل هر دستگاهی دستورالعمل خاص خود را دارد که بر اساس تنظیمات کارخانه و منحصر به فرد خودش است .

عمر تلویزیون های خود را با رعایت همین نکات ساده می توانید دراز کنید.

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.