آمیار24
784
0+
بنر زیر رسته

راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24

اگر به تازگی قصد خرید یک اتوی خوب و با کیفیت را دارید و می خواهید اتویی تهیه کنید ، که طول عمر بیشتری داشته باشد و مدام مجبور به تعویض آن و متحمل هزینه های اضافی نشوید با سامانه خدمات آنلاین منزل و ساختمان آمیار 24 همراه باشید تا شما را با ویژگی های یک اتوی خوب آشنا کند .

 اتو-راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24-آمیار24

انواع مدل های اتو در بازار

بازار لوازم خانگی شاهد حضور برندهای اتو در انواع و مدل های مختلف است و خریداران معمولا با توجه به نیاز و توجه به قیمت اتو و  نسبت به کارایی آن خرید می کنند. انواع اتو بخار به صورت ساده و پرسی با سیستم ضد رسوب جز این دسته از محصول است که یکی از انواع پرطرفدار این روزهای بازار اتو است.    

     ·   اتو پرسی

اتوهای پرسی نوعی از  اتوهای بخار است که مناسب اتو کردن پارچه، ملحفه، انواع شلوارهای لی و پارچه‌ای است.برای گرفتن نتیجه مطلوب از عملکرد اتوی پرسی باید با نوع کار آن آشنایی داشته باشید.

سرعت بالا در اتوکشی، قدرت صاف کنندگی مطلوب از مزیت های اتوی بخار پرسی است. هرچند که از جاگیر بودن آن و اشغال فضا نمی توان چشم پوشید.

·  اتو بخار

این نوع اتو، طرفداران زیادی دارد. دلیلش هم کاربری آسان و سریع آن است. برای پارچه های مختلف و دماهای متفاوت قابل تنظیم است و سریع گرم می شود و در مقایسه با سایر مدل های اتو قیمت مناسب تری دارد.

بخار آبی که روی سطح لباس، اسپری می کند باعث نرم شدن بافت پارچه و جلوگیری از سوختگی آن است.

 

اتو-راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24-آمیار24

     · اتو مخزن دار

این نوع از اتوها مخزن آب جداگانه دارند. بخار تولیدی شان زیاد است و چون در مقایسه با سایر مدل ها مخزن بزرگتری دارد و اب بیشتری در خود جای می دهند نیاز به پرکردن مخزن به طور مداوم ندارند و آب داخل آن به سرعت تمام نمی شود.

 خرید یک اتوی خوب و با ماندگاری بالا

1 – سرد کنندگی عمودی

 هنگام خرید یک اتوی خوب در ابتدا دقت کنید که دارای سیستم سرد کنندگی عمودی باشد. بعضی از انواع اتوهای پیشرفته در بازار هست که وقتی به اتو نیازی ندارید وآن را در حالت عمودی قرار داده اید؛ به طور کاملا اتوماتیک شروع به سرد شدن می کند.

 این ویژگی باعث می شود وقتی مدت زیادی از اتو استفاده نمی کنید ،  انرژی برق کمتری استفاده شود.

از دیگر مزایای این ویژگی منحصر به فرد، جلوگیری از وقوع آتش سوزی به علت افزایش ولتاژ برق مصرفی اتو خواهد بود.

 مزیت دیگر سرد کنندگی عمودی این نوع اتو این است خیالتان از بابت شیطنت های کوچولوهای دلبندتان راحت است، تا مبادا زمانی که مشغول به کار دیگری هستید ، دچار سوختگی شوند و اتو، خانه را به آتش بکشد .

اتو-راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24-آمیار24

 2- کف چدنی یا فولادی

 برای خرید اتوی خوب حتما باید به جنس کف آن دقت کرد ؛ چون اتوهایی که دارای کف استیل هستند ،  هنگام اتو کردن روی لباس شما برق بیافتد و رنگ سفید نامطلوبی به خود بگیرد ؛ پس برای جلوگیری از این مشکل بهتر است ، در هنگام خرید ، دقت لازم و کافی را در انتخاب یک اتو با کف مناسب داشته باشید.

  

 اتو-راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24-آمیار24

  3-خاموش شدن بعد از چند دقیقه بدون استفاده ماندن 

 یکی از مهم ترین و منحصر به فرد ترین ویژگی  که در هنگام خرید یک اتوی خوب باید به آن دقت کنید ، این است که اتو باید مجهز به سیستم کنترل الکترونیکی باشد ؛ یعنی زمانی که اتوی شما 8 دقیقه به حالت عمودی و 30 دقیقه به حالت افقی ثابت ماند ، به طور اتوماتیک خاموش می شود .

  4-سیستم پاک کنندگی

از دیگر ویژگی هایی که شما در هنگام خرید یک اتوی خوب باید به آن توجه کنید ، داشتن سیستم پاک کنندگی اتوماتیک اتو است ؛ این سیستم باعث می شود تا ذرات گرد و غبار داخل آن ، به سمت بیرون هدایت شوند و اتو هنگام کارکردن شما با آن ، درست مثل روز اولش تمیز و با کیفیت باشد.

 هم چنین اتوهایی که سیستم پاک کنندگی دارند باعث افزایش طول عمر اتوی شما می شوند و شما را از خرید مجدد اتوی جدید بی نیاز می کنند.  پس برای جلوگیری از ایجاد ضرر و زیان مالی برای خود هنگام خرید اتو ، به این ویژگی نیز توجه خاصی داشته باشید .

 اتو-راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24-آمیار24

5-ولتاژ بالا

 از مهم ترین ویژگی های یک اتوی خوب، داشتن ولتاژ بالای برق است؛ یعنی هرچه ولتاژ اتو بیشتر باشد، گرمای بیشتری از خود ساطع کرده ، که این خود باعث می شود تا لباس شما صافی بیشتری نسبت به زمانی که با  سایر اتوها کار می کنید ، داشته باشد و زمان اتوکشی به مراتب کم می شود .

 هر چه وات و ولتاژ اتو بالاتر برود ، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت ؛ اما این ویژگی در میان مدت به صرفه است چون باعث صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود .

 6-ولتاژ بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که در هنگام خرید اتوی خوب باید به آن دقت کرد ، داشتن قسمت بخار اتو است. در این نوع اتوها ، محفظه آبی برای ریختن آب و اسپری کردن آن بر روی لباس وجود دارد که علاوه بر اسپری کردن آب،  در قسمت کفی خود منافذی دارد که در زمان فشار دادن دکمه بخار ، بخار از آن خارج شده و سرعت اتو زدن لباس را بالا می برد.

به این ترتیب، چین و چروک  لباس ها به راحتی و سریع از بین می رود. علاوه براین، وجود بخار باعث افزایش طراوت و تازگی لباس های شما می شود .

 

اتو-راهنمای کامل خرید اتو و آشنایی با انواع آن در آمیار24-آمیار24 

         

 7-ولتاژ بالا

اگر وقت اتو کردن، حوصله پر کردن مخزن آب اتو را برای جلوگیری از سوختن آن ندارید،  می توانید هنگام خرید اتو، به فروشنده اعلام کنید که اتوی خشک و بدوم مخزن آب می خواهید. این نوع اتو نیازی به کار کردن با آب ندارد و از طرفی خیالتان راحت است که که اگر اتو آب نداشته باشد ، نمی سوزد و خراب نمی شود .

 پس با توجه با ویژگی هایی که ذکر شد می توان معیارهای اتوی خوب را در ذهن داشته باشید و بر اساس نیاز و سلیقه تان به فروشگاه لوازم خانگی بروید و یا در فروشگاه های اینترنتی لوازم خانه و منزل با مقایسه قیمت اتوی برندهای مختلف، خرید اقتصادی و آگاهانه داشته باشید.

روش های نگهداری اتو و مراقبت از آن می تواند عمر مفید دستگاه را افزایش دهد. در صورت خرابی اتو می توانید با سامانه آنلاین خدمات منزل و ساختمان آمیار 24 تماس بگیرید و از مشاوره متخصصان آن راهنمایی بگیرید. برای اطلاع از تعرفه و قیمت تعمیر اتو خانگی به جدول قیمت در خدمات سایت آمیار 24 مراجعه کنید.

اشتراک گذاری مطلب
LinkedinLinkedinLinkedin

دیگر مطالب پیشنهادی آمیار

مشاهده مطالب بیشتر