آمیار24
1525
0+
بنر زیر رسته

آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن

 تعویض فیلترهای آب شیرین کن یکی از اصول اساسی در زمینه سرویس دهی لوازم خانگی است که باید در زمان دوره ای خاص، سرویس و تعویض فیلتر شود. فراموش نکردن زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن مهم است و از آنجایی که هر مرحله در زمان خاص خود تعویض می شود، برای کلیه دارندگان دستگاه آب شیرین کن کار ساده ای به نظر نمی رسد. آمیار 24 قصد دارد آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن را به شما ارائه دهد

فیلترهای دستگاه آب شیرین کن

 فیلترهای یک دستگاه آب شیرین کن باید به صورت اصولی تعویض شود تا مشکلاتی از قبیل تلخی آب تصفیه شده، مزه بد و بوی بد، کدر شدن و سفیدک های روی آب دیده نشود.  

فیلتر آب شیرین کن-آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن-آمیار24

آشنایی با فیلترهای دستگاه آب شیرین کن

تعویض فیلترهای آب شیرین کن برای فیلتر اول باید هر 3 تا 5 ماه انجام شود و با فیلترهای دوم و سوم به صورت سری تعویض می شوند. این فیلتر املاح درشت موجود در آب لوله کشی مانند گل و لای و زنگ لوله را تصفیه می کند.

 فیلتر های دستگاه آب شیرین کن

دیر عوض کردن فیلتر اول می تواند موجب عبور املاح درشت آب آشامیدنی و ورود آن به ممبران دستگاه شود. فیلتر دوم یا فیلتر کربن با دانه های فعال کربن و با آزاد سازی یون های منفی و مثبت، حذف کلر آب آشامیدنی را انجام می دهد. این فیلتر نیز 3 تا 5 ماه عمر می نماید و زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن برای آن با فیلتر اول و سوم انجام می شود.

 عملکرد فیلتر سوم به این صورت است که کربنی مانند مغز مداد داشته و کلر اضافی باقی مانده از فیلتر دوم را به خوبی و به طور کامل از آب جذب می کند. زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن برای فیلتر سوم نیز 3 تا 5 ماه است.

فیلتر آب شیرین کن-آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن-آمیار24

تا این مرحله آب آشامیدنی از رسوب و کلر پاک شده اما حال نیترات و نیتریت را از آب آشامیدنی حذف کنیم. فیلتر ممبران دستگاه آب شیرین کن با توان تصفیه در شبانه روز محاسبه می شود که اغلب 50 گالن مناسبترین گزینه برای تعویض فیلترهای آب شیرین کن است.

 به عبارتی این فیلتر، فیلتر اصلی قلب اصلی دستگاه محسوب می شود که سختی آب پس از عبور از این فیلتر به صفر رسیده و نیترات، نیتریت، آلومینیوم و آرسنیک که املاحی سرطان زا است از آب آشامیدنی حذف شده اند.

از آنجایی که آب مقطر برای بدن مضر می باشد فیلتر پنجم، ششم و هفتم در این دستگاه ها تعبیه شده اند.

فیلتر پنجم یا فیلتر پست کربن نیز مانند فیلترهای دوم و سوم از کربن تشکیل شده و کاملا بهداشتی است. وظیفه این فیلتر شیرین کردن طعم و مطبوع کردن بوی آب است و با فیلترهای چهارم و ششم تعویض می شود. زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن  برای فیلتر پنجم هر 1 سال تا 1 سال و نیم است.

 فیلتر آب شیرین کن-آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن-آمیار24

 فیلتر ششم یا همان فیلتر مینرال دستگاه شیرین کن آب، املاح معدنی موجود در آب آشامیدنی که طی مراحل قبلی حذف شده اند، به آب برمی گرداند زیرا بدن نیاز به کلسیم، بی کربنات و منیزیم در آب آشامیدنی دارد که این املاح به مقدار لازم با عبور از این فیلتر به آب آشامیدنی اضافه می گردد. زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن  برای فیلتر ششم نیز مانند دو فیلتر چهارم و پنجم هر 1 سال تا 1 سال و نیم است.

 

آموزش تعویض فیلتر های دستگاه آب شیرین کن

تعویض فیلترهای آب شیرین کن برای فیلترهای اول، دوم و سوم به این صورت است که ابتدا باید شیرهای ورودی دستگاه تصفیه آب و شیرین مخزن ذخیره دستگاه را بست. بهتر است دستگاه را در موقعیتی قرار دهیم که به آن مسلط باشیم. سپس با استفاده از آچار هوزینگ، هوزینگ های پایینی هر سه فیلتر را باز کرد.

 فیلتر آب شیرین کن-آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن-آمیار24

 زیر دستگاه آب شیرین کن یک ظرف قرار دارد تا کابینت و آشپزخانه خیس نشود. برای باز کردن هوزینگ 10 اینچی دستگاه تصفیه آب باید با آچار و در جهت عقربه های ساعت این کار را انجام داد و بستن آن برخلاف عقربه های ساعت است. علت مشکل باز نشدن فیلترها در هنگام تعویض فیلترهای آب شیرین کن، رسوب کردن آب در میان رزوه ها است.

کربن گیری آب دستگاه تصفیه پس از تعویض فیلتر دوم و سوم الزامی است و نحوه صحیح آن به این صورت است که ابتدا شلنگ ورودی فیلتر چهارم را قطع کرده و شیر ورودی آب تصفیه را باز کنید و اجازه دهید 10 تا 20 لیتر آب از این شیلنگ خارج شود.تا وقتی که آب شفاف شود و کاملا کربن سیاه خارج شود به این کار ادامه دهید. سپس ورودی فیلتر چهارم را می توانید باز کنید و شیر ورودی و شیر مخزن را باز نمایید. پس از زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن برای فیلترهای اول، دوم و سوم نیاز است که 2 تا 3 بار مخزن تصفیه آب را خالی و پر کرده تا آب تصفیه شده داخل مخزن کاملا سالم و پاکیزه شود.

 برای این امر نیز می توانید شیر برداشت روی سینک را باز کنید تا مخزن خالی گردد و پس از افت فشار، شیر روی سینک را ببندید تا مخزن پر شود.

روش صحیح زمان تعویض فیلترهای آب شیرین کن برای فیلتر های چهارم و پنجم به این صورت است که باید اتصالات کوییک فیتینگ را از دو سر فیلترهای قدیمی باز کنید و به دو سر فیلترهای جدید ببندید.

 فیلتر آب شیرین کن-آموزش کامل تعویض فیلترهای آب شیرین کن-آمیار24

اگر از دستگاه آب شیرین کن در منزل یا محل کار خود استفاده می کنید حتما به تعویض دوره ای فیلترهای آن توجه کنید. تعویض نکردن فیلتر آب شیرین کن می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. از جمله مواردی که می توان به آن اشاره کرد گزینه های زیر است:

  ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه و آسیب به آن

 ایجاد عوامل میکروبی، قارچ و جلبک و عوامل بیماری زا

   تغییر رنگ و بوی آب مصرفی

آب مهمترین ماده حیاتی مصرفی در بدن انسان است که می تواند سرایت دهنده انواع بیماری ها باشد و سلامت انسان را به خطر بیاندازد اگر از کیفیت سالم و مطلوب برخوردار نباشد. در صورت نیاز به تعویض فیلتر آب شیرین کن و یا خرید و نصب دستگاه تصفیه آب با کارشناسان سامانه خدمات آنلاین آمیار 24 در ارتباط باشید.

 

اشتراک گذاری مطلب
LinkedinLinkedinLinkedin

دیگر مطالب پیشنهادی آمیار

مشاهده مطالب بیشتر