لوله بازکنی و تخلیه چاه

توضیحات

تاریخچه

به واسطه اختراع و تولید وسایل و تجهیزات سیستم آب و فاضلاب شهری و شروع عملیات دفع فاضلاب خروجی از منازل و تصفیه خانه ها همیشه گرفتگی لوله ها وجود داشت  و در نتیجه به لوله باز کنی هم نیاز مبرم بود.

دفع فاضلاب حتی در تمدن های قدیم مثل شهر سوخته زاهدان، بناهای رم و یونان باستان و حتی تمدن مایا در آمریکای جنوبی وجود داشته و همراستا با آن، لوله بازکنی نیز وجود داشت.

موارد کاربردی

پر شدن چاه فاضلاب و گرفتگی لوله فاضلاب اجتناب ناپذیر است و برای همه ساختمان ها ممکن است اتفاق بیفتد . البته پر شدن چاه ، با توجه به  عوامل مختلف ،در زمانهای مختلفی اتفاق می افتد .

برای مثال چاه هایی که در قسمت کوهستانی شهر باشند که به اصطلاح به آنها سنگی می گویند دارای کشش آب کمتری هستند و همین امر باعث پر شدن پیاپی چاه در چند سال می شود ولی چاه هایی که دارای کشش بالایی هستند و از جنس شنی ، شاید پس از ۲۰ یا ۲۵ سال پر شوند.

اما معمولا چاه ها از جنس خاک معمولی هستند . در هر صورت برای اینکه چاه ساختمان کشش بیشتری داشته و آب بیشتری را در خاک نفوذ دهد باید پس از تخلیه کردن چاه ، شروع به لایروبی چاه فاضلاب کنیم تا لایه های دیواره های چاه کنده شده و آب راحت تر به زمین نفوذ کند .

تعمیرات و نگهداری

روش تشخیص پر شدن چاه فاضلاب

١- از محل کفشوی و سیفون چاه توالت و دستشویی  منزل بوی نامطبوعی به مشام می رسد.

٢- معمولاً برای تهویه چاه فاضلاب و خروج گازهای درون چاه ، تا بلندترین نقطه ساختمان هواکش یا لوله ونت تعبیه
می شود.

٣- چنانچه مادر چاه فاضلاب در محوطه حیاط باشد ، به علت پرشدن چاه سطح موزاییک فرش روی دهانه آن
خیس می شود.

در صورت پر شدن چاه فاضلاب نیاز به تخلیه چاه فوری است.

۴- در موارد حاد پرشدن چاه فاضلاب با بی کششی آب و به اصطلاح بالازدن و پس زدن آب و فضولات در توالت، آب و کف صابون در کفشوی حمام، همچنین در سیفون دستشویی و یا آشپزخانه مشخص می شود. در چنین مواردی به نظر می رسد که در مسیرها، گرفتگی بوجود آمده است.

۵- به علت خیس شدن سطح روی چاه، محل مذکور نسبت به سایر سطوح دیگر بوی زننده ای پیدا می کند. معمولاً محل چاه فاضلاب در بنا مشخص است. اما اگر محل چاه مشخص نباشد، به روش زیر محل مذکور را پیدا می کنیم:

روش پیدا کردن محل و نقطه درب چاه فاضلاب

در مواقع سکوت کامل مانند نیمه شب ، یکی از شیرها را باز می کنیم تا آب در لوله فاضلاب جاری شود. گوش را در سطح نقاط مختلف زمین قرار میدهیم ، چنانچه چاه فاضلاب پر شده باشد، صدای ریزش آب در ارتفاع نزدیک به گوش می رسد. در چنین مواردی درپوش یا سر چاه را بر می داریم تا ارتفاع سطح آب معلوم شود. سپس با دستگاه تخلیه چاه ، فاضلاب را خالی می کنیم.

توجه: چنانچه نشست فضولات بر دیواره چاه قطور باشد، تراشیدن دیوار آن بصورت خاکبرداری در چند سانتیمتر الزامی است. این روش در دیوار چاه مکش به وجود می آورد.

با استفاده از موزاییک های غیر همرنگ در کف و یا محوطه ، سطح خارجی مادر چاه را پوشانده تا برای بازدید و تخلیه های بعدی مشخص باشد. در تمامی مراحل برداشتن سرچاه، خاکبرداری توسط مقنی انجام شده و در موقع بازکردن سرچاه ، باید برای ایستادن حتماً دو تخته زیرپایی در حدود ۴ متر روی سر چاه قرارد گیرد و از یک طرف شروع به جمع آوری روی چاه و سپس محل طوقه کرد.

 

اشتراک گذاری

,gi,لوله,لوله کشی,لولهکشی,لوله بازکنی,g,gi fhc;kd,لوله باز کنی,g,gi fhc ;kd,g,لوله بازکن,لوله باز کن,باز کردن لوله,بازکردن لوله,لوله کش,g,gi ;a,هزینه لوله کشی,هزینه لوله کش,هزینه لوله باز کن ,هزینه لوله بازکن,هزینه لوله باز کنی,هزینه لوله بازکنی,هزینه لوله بازکنی,icdki g,gi fhc ;kd,تخلیع چاه,تخلیه چاه,jogdi ]hi,jogdi ;vnk ]hi,تخلیه کردن چاه,تخلیع کردن چاه,لوله باز کنی و تخلیه چاه,هزینه تخلیه کردن چاه,هزینه تخلیع چاه,هزینه تخلیه چاه,لوله بازکنی معمولی,لوله باز کنی معمولی,لوله باز کنی با دستگاه,لوله بازکنی با دستگاه,لوله باز کنی بادستگاه,لوله بازکنی بادستگاه,تخلیه چاه با پمپ,دراوردن اشیا از لوله,درآوردن اشیااز لوله,در اوردن اشیا ازلوله,در آوردن اشیا از لوله,vs,f jvhad,رسوب تراشی,رسوبتراشی,ghd v,fd,لای روبی,لایروبی,لای روبی چاه,لایروبی چاه,هزینه لای روبی چاه,

قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.