تعمیرVRF

تاریخچه:

VRFمخفف Variable Refrigerant Flow به معنای کنترل جریان مبرد می باشد و ایده آن بر اساس تکنولوژی اینورتر شکل گرفته است. این سیستم مقدار مایع مبردی که باید به محیط مورد نظر فرستاده شود را کنترل می کند که این کار توسط شیر Pulse Modulating Valve عملیاتی می شود.

VRF اولین بار سال ۱۹۸۲ در داخل ژاپن اختراع و تولید شد . هم اکنون سیستم های تهویه مطبوع VRF در ۵۰ درصد از ساختمان های اداری و در ۳۳ درصدر ساختمان های بزرگ تجاری این کشور به کار ميرود .

 

وی آر اف - Vrf - سرمایش گرمایش -

موارد کاربردی:

سیستم تهویه سرمایشی و گرمایشی VRF دستگاه پیشرفته ای است که پتانسیل کنترل دمای هر قسمت از ساختمان به صورت مستقل و با راندمان بالا را فراهم می کند منظور از کنترل مستقل این است که می توان هر یک از یونیت های داخلی (فن کویل ها) که به یک یونیت خارجی متصل می شوند را به صورت جداگاه از نظر کاری و دمایی و مستقل از دیگر فن کویل ها تنظیم کرد. منظور از راندمان بالا این است که به لطف کاربرد تکنولوژی VRF یا همان متغیر نمودن مقدار مبرد ورودی به فن کویل ها و نیز استفاده از تکنولوژی موتور کمپرسورهای اینورتر، می توان دقیقا به اندازه نیاز مصرف کننده و به صورت هوشمند، انرژی مصرفی سیستم VRF را کنترل کرد.

تعمیرات و نگهداری:

تعمیر ، نگهداری و راه اندازی vrf  شامل اطلاعاتی در مورد دیاگرام سیم کشی یونیت ها ، شیوه های پیشگیرانه تعمیر و نگهداری ، لوازم یدکی و غیره می باشد. نقشه های نهایی باید محل تمام اجزا سیستم را نشان دهد.