جشنواره بازدید و سرویس پکیج

جشنواره تعویض فیلتر آب شیرین کن

نصب و تعمیر یخچال فریزر معمولی

نصب و تعمیر یخچال فریزر بدون برفک یا ساید

نصب و تعمیر یخچال صنعتی و ویترینی

نصب و تعمیر ماشین لباسشویی

نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی

نصب و تعمیر آب سرد کن

نصب و تعمیر اجاق گاز

تعمیرات انواع نمایشگر و lcd

نصب پایه دیواری Lcd

اتصالی و قطعی برق

نصب - آیفون

تعمیر - آیفون

نصب لوستر و روشنایی و ...

برق کشی ساختمان

آنتن مرکزی

برق صنعتی

راه اندازی و تعمیر شبکه

نصب و تعمیر آبگرمکن زمینی

تعمیر داکت اسپیلت

نصب و تعمیر رادیاتور و حوله خشک کن

راه اندازی و تعمیرات سردخانه

نصب - کولر گازی

تعمیر - کولر گازی

نصب و تعمیر پکیج

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری

تعمیر موتورخانه

نصب و تعمیر کولر آبی

تعمیر مینی چیلر

نصب و تعمیر بخاری و شومینه

نصب و تعمیر آب شیرین کن خانگی

نصب و تعمیر آب شیرین کن صنعتی

نصب و تعمیر شیرآلات روشویی و ...

لوله کشی آب و فاضلاب

نصب و تعمیر پمپ آب

نشت یابی و رفع نم

لوله بازکنی و تخلیه چاه

درب و پنجره Upvc و آلومینیوم

شیشه سکوریت

شیشه بری

لوله کشی گاز

آهنگری

عقد قرارداد سرویس سالانه

خرابی موردی(بدون قرارداد)

سرویس موردی(بدون قرارداد)

باز کردن انواع قفل

نصب و تعمیر قفل های معمولی

نصب و تعمیر قفل های برقی

تعمیر قفل خودروهای ایرانی

تعمیر قفل خودروهای خارجی

ساخت کلیدهای ساده و کددار(ایموبلایزر)

امداد گیاه

باغبانی و فضای سبز

قیرگونی و ایزوگام

عایق بندی نانو پلیمر JNS

تعمیر درب کنترلی

نصب و تعمیر دوربین

نصب و تعمیر اعلام حریق

نصب و تعمیر اطفاء حریق

نصب و تعمیر دزدگیر اماکن

تعمیر درب اتوماتیک

اجرای کناف

اجرای کاغذ دیواری

تعمیرات مصنوعات Mdf

سقف کشسان لابل (Labell)

رنگ کاری و نقاشی ساختمان

نصب و تعمیرات پرده

اجرای قرنیز و PVC

فکس

پرینتر

انواع مانیتور کامپیوتر

تعمیرات انواع هاب سوئیچ

سم پاشی اماکن

تعمیرات گیرنده دیجیتال

تعمیر جاروبرقی

تعمیر چرخ گوشت

تعمیر آبمیوه گیری

تعمیر پنکه

تعمیر لوازم کوچک المنتی

ترفندهای پاک کردن برچسب شیشه مربا

ترفندهای پاک کردن برچسب شیشه مربا

۱۱/۰۹/۱۳۹۸ دوشنبه
18 VISIT
0+
ترفندهای پاک کردن برچسب شیشه مربا

بسیاری از افراد تمایل دارند که از ظروف شیشه ای استوانه ای شکل مثل عسل و مربا و.. دوباره استفاده کنند؛ مثلا به عنوان ظرف نگهدارنده (بانکه) یا برای کارهای هنری استفاده کنند.

 

 

بسیاری از افراد تمایل دارند که از ظروف شیشه ای استوانه ای شکل مثل عسل و مربا و.. دوباره استفاده کنند؛ مثلا به عنوان ظرف نگهدارنده (بانکه) یا برای کارهای هنری استفاده کنند. اما متأسفانه بسیاری از آنها برچسب های سرسخت و مقاومی دارند که حذف ،کندن، برداشتن آنها به نظر سخت است.

با سامانه خدمات آنلاین آمیار 24 همراه باشید تا با رمز و راز کندن برچسب های مقاومت آشنا شوید و شیشه های دسته دوم خود را به سادگی نو کنید.

 

شیشه خیلی از مواد غذایی پس از مصرف و خالی شدن، قابل استفاده است و می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. از گلدان های کوچک شیشه ای تا دست سازه های شیشه ای و حتما ریختن مواد غذایی جدید داخل آن.

اما وقتی شیشه های مربا و مواد غذایی دیگر خالی می شود، برچسب های روی آن چندان زیبا نیست و حذف برچسب های هم با روش های معمول نتیجه نمی دهد.

وقتی برچسب و لیبل روی شیشه را  می کنیم اکثر مواقع اثری از چسب یا کاغذ روی شیشه باقی می ماند که با آب و اسکاچ کشیدن (مالش ، سایش) هم از بین نمی روند.

خوشبختانه از بین بردن برچسب های شیشه ساده است ، ترفندهایی برای از بین بردن آثار باقی مانده بر آن نیز وجود دارد!

 

 

ترفند اول: استفاده از سرکه ی سفید

1-  سینک آشپزخانه یا  یک سطل را با آب داغ پر کنید. عمق آب باید به اندازه کافی باشد تا آب کاملاً شیشه مورد نظر بپوشاند. اگر تعداد شیشه های بیشتر از یکی بود ، عمق آب باید به اندازه ای باشد تا بزرگترین شیشه را بپوشاند. هرچه آب گرمتر باشد ، چسب زیر لیبل (برچسب) را راحت تر حل می کند.

2- چند قطره مایع صابون ظرف شویی اضافه کنید. اگر مایع صابون ظرف شویی در دسترس ندارید، می توانید از مایع صابون معمولی نیز استفاده کنید. این کار به شل کردن برچسب کمک کرده و حذف( کندن، از بین بردن) آن راحت تر خواهد شد.

3- مقداری سرکه سفید اضافه کنید. سرکه سفید اسیدی است، که به حل شدن چسب زیر برچسب شیشه  یا اثار باقی مانده برچسب بر شیشه کمک خواهد کرد.

4- درب شیشه ها برداشته و شیشه ها را به پهلو در سنیک قرار دهید. تا آنها با آب پر شوند ودر زیر آب قرار گیرند.

5- چند دقیقه صبر کنید.  که سرکه اثر خود را بر روی چسب زیر لیبل بگذارد. حدودا 30 دقیقه برای برچسب های سرسخت (قوی) کافی است. اما می توانید بعد از 10 دقیقه شیشه های خود را چک کنید.

6- شیشه ها را از آب بیرون آورده و برچسب را از شیشه  به راحتی جدا کنید  اگر اثری از چسب باقی ماند با استفاده از اسفنج ظرف شویی یا اسکاچ آن را پاک کنید.

7- شیشه را با آب بشویید.  با استفاده از یک حوله تمیز آن را خشک کنید. حالا شیشه شما آماده استفاده است!

 

 

ترفند دوم: شست و شو با  سودا شستشو (واشینگ سودا ، کربنات سدیم)

واشینگ سودا در ایران در فروشگاه ها به ندرت یافت می شود . معمولا به صورت ماده اولیه به کارخانه جات تولید شوینده و شیشه سازی و ... به فروش می رسد. می توان آن را در منزل تهیه کرد .

با حرارت دادن جوش شیرین در دمای400 فارنهایت یا 200 سانتی گراد به مدت 30 دقیقه در فر آماده کنید (دقت کنید که لایه بسیار نازکی از جوش شیرین را روی سینی فر پهن کنید تا به انجام این واکنش کمک کند ) و هر 10 دقیقه آن را با یک قاشق چوبی بهم بزنید و مجدد به صورت لایه ای نازک بر روی سینی فر پهن کنید .حباب ها باید خارج شود تا جوش شیرین تبدیل به واشینگ سودا شود این فرایند بین نیم ساعت تا 2 ساعت ممکن است زمان ببرد.  به کمک اجاق گاز هم می توان آن را تولید کرد اما توصیه نمی شود . در نهایت اجازه دهید سرد شود و در ظرف درب بسته و دور از دسترس اطفال نگهداری کنید. دقت کنید جوش شیرین مصرف خوراکی دارد اما زمانی که به واشینگ سودا تبدیل شد دیگرخوراکی نیست .

1- سینک آشپزخانه یا  یک سطل را با آب داغ پر کنید. عمق آب باید به اندازه ای باشد تا شیشه کاملاً  در آب فرو رود. اگر تعداد شیشه های بیشتر از یکی بود ، عمق آب باید به اندازه ای باشد تا بزرگترین شیشه در آب  فرو رود.

2-  نصف فنجان (90 گرم) سودا شستشو ( واشینگ سودا، سدیم کربنات) را به آب اضافه کنید. آب را با دست خود بچرخانید تا به حل آن کمک کند( با دستکش)

3-درب شیشه ها را باز باز کنید ، آن را درون آب بگذارید و حدود 30 دقیقه صبر کنید. (لازم نیست دقیقاً 30 دقیقه صبر کنید ، اما باید صبر کنید تا آب برچسب را خیس کند و چسب را حل کند.)

4-شیشه ها را بیرون آورده و برچسب را بکنید.(جدا کنید) برچسب باید به راحتی کنده شود. (جدا شود)  در صورت باقی ماندن اثر برچسب بر شیشه ، ابتدا سعی کنید آن را با انگشت مالش دهید تا کاملا حذف شود اگر از بین نرفت  ، به مرحله بعدی را انجام دهید.

5- از مقداری واشینگ سودا استفاده کنید و با اسفنج ظرف شویی آن را بشویید تا کاملا از بین برود.

6- بیرون و درون شیشه را با استفاده از آب کاملا بشویید تا اثر واشینگ سودا باقی نماند و سپس آن را با حوله خشک کنید.

 

ترفند سوم: استفاده از لاک پاک کن

1- تا جایی که  ممکن است برچسب رو از روی شیشه بکنید.(جدا کنید)اگر برچسب خیلی سخت بود ، شیشه را  10 دقیقه در آب گرم و  مایع صابون را قرار بدهید ، سپس برچسب بکنید. مقداری باقیمانده خواهید داشت ،
    
اگر ظرف را که می خواهید برچسب آن را حذف کنید پلاستیکی است  ، از استفاده از پاک کننده ناخن( لاک پاک کن) یا استون خودداری کنید. چون ممکن است باعث تغییرات در آن یا تغییر رنگ آن شود  مالیدن الکل ممکن است جایگزین ایمن تری باشد اما ممکن است خیلی مؤثر نباشد.

2-مقداری پاک کننده ناخن( لاک پاک کن) را روی یک دستمال کاغذی حوله ای ، پارچه یا اسفنج ظرف شویی بریزید( اگرباقی  مانده کم است ، می توانید از دستمال حوله ای  استفاده کنید. اگر باقیمانده زیادی وجود دارد ، از اسفنج استفاده کنید.) استون نیز برای این روش قابل استفاده خواهد بود. الکل ممکن است اثر کند ، اما به اندازه پاک کننده ناخن یا استون مؤثر نخواهد بود.

3-  اثر باقی مانده برچسب با حرکات کوچک و دایره ای مالش دهید. مواد شیمیایی موجود در لاک پاک کن یا استون باعث حذف هرگونه چسب و پاک کردن آن می شود. شاید مجبور شوید مجدداً از لاک پاک کن یا استون استفاده کنید.

4-شیشه را با استفاده از آب گرم و صابون بشویید. این امر به ویژه در صورتی که قصد استفاده از شیشه برای ذخیره مواد غذایی دارید ضروری است. پس از تمیز کردن شیشه ، آنرا با یک حوله تمیز خشک کنید.

 

ترفند چهارم: استفاده از روغن و جوش شیرین

1-تا آنجا که می توانید برچسب را از شیشه جدا کنید. اگر برچسب به طور محکم به شیشه چسبیده است ، آن را چند دقیقه را در آب گرم و مایع صابون خیس کنید ، سپس برچسب را جدا کنید.

2- با نسبت برابر جوش شیرین و روغن را با هم مخلوط کنید. شما می توانید از هر نوع روغن پخت و پز ، مانند روغن کانولا ، روغن زیتون یا روغن نباتی استفاده کنید. روغن بچه نیز می توان به کار برد. برای یک شیشه با سایز کوچک  می توان یک قاشق غذا خوری از جوش شیرین و روغن را مخلوط کرد( روغن بر باقی مانده چسب  بر بدنه ی شیشه اثر دارد. اگر کاغذ وجود داشته باشد به جوش شیرین نیاز دارید)

3- خمیر را روی شیشه مالش دهید. به ویژه روی مناطقی که اثر برچسب باقی است. می توانید آن را با استفاده از انگشتان دست ، یک حوله کاغذی یا حتی یک پارچه مالش دهید

4- 10 تا 30 دقیقه صبر کنید. در این مدت روغن به هر گونه مواد چسبنده مانده نفوذ کرده و آن را حل می کند. حذف پس  از آن آسانتر خواهد شد.

5-خمیر را با استفاده از اسفنج ظرف شویی مالش دهید. خمیر را با استفاده از حرکات کوچک و دایره ای مالش دهید. این کار به جوش شیرین اجازه می دهد تا هرگونه چسب یا مانده کاغذ را از بین ببرد.

6-شیشه را با استفاده از مایع صابون و آب بشویید ، سپس با حوله آن را خشک کنید. در صورت مشاهده هر نوع باقیمانده ، می توانید با استفاده از یک حوله کاغذی و چند قطره روغن آن را پاک کنید.

 

ترفندپنجم: استفاده از سشوار(این شیوه برای ظروف پلاستیکی استفاده نشود)

1-سشوار را روشن کنید و روی درجه حرارت بالا قرار بدهید. به خاطر داشته باشید که برخی از افراد با این روش نتایج متفاوتی داشته اند. این فقط در صورتی کار می کند که سشوار شما خیلی گرم شود و اگر برچسب آن سخت نچسبیده باشد ، حذف می  شود.

2-سشوار را بیش از 45 ثانیه روی برچسب نگه دارید. گرمای سشوار باعث می شود که چسب شل شده و چسبندگی خود را از دست بدهد.  این باعث می شود که برچسب راحت تر جدا شود.

3-سعی کنید گوشه ای از برچسب را جدا کنید. از ناخن خود یا تیغ سنتی استفاده کنید تا برچسب را از بین ببرید. اگر به راحتی از بین نرفت ، برچسب را برای 45 ثانیه دیگر گرم کنید ، دوباره آن را امتحان کنید.

4-برای از بین بردن هر گونه باقیمانده از روغن زیتون استفاده کنید ، سپس با استفاده از آب گرم و مایع صابون آن را بشویید. چند قطره روغن زیتون را درون یک حوله کاغذی قرار داده و هر لکه باقی مانده را به آرامی مالش دهید برای پاک کردن روغن ، شیشه را با استفاده از آب گرم و  مایع صابون بشویید ، سپس آن را با یک حوله تمیز خشک کنید.(در هنگام استفاده از سشوار مراقب دستان خود باشید شیشه گرم می شود.)

 

 

دانستن نکات خانه و خانه داری و استفاده از لوازم منزل هم زندگی را آسان می کند هم عمر وسایل خانه را طولانی. سامانه خدمات آنلاین منزل و ساختمان آمیار 24 به صورت 24 ساعته در خدمت آسایش و راحتی شماست.

 

برچسب شیشه مربا , کندن برچسب شیشه , شیشه کوچک مربا , شیشه عسل , شیشه موارد غذایی , ترفندهای خانه داری

hT3o
WHY_SELECT_AMYAR?

این شرکت تا کنون 70 رسته کاری را با جذب 115 نیروی متخصص فعال نموده و به صورت مداوم و با رشد تعداد در خواست ها در حال جذب نیرو ها و افزایش رسته های کاری می باشد و اهداف بزرگی را در برنامه های زمانبندی شده خود دنبال می نماید.