جهت-با پکیج ها درست رفتار کنید; پیشگیری بهتر از درمان است-آمیار24

با پکیج ها درست رفتار کنید; پیشگیری بهتر از درمان است

آمیار24-تاریخ مطلب-با پکیج ها درست رفتار کنید; پیشگیری بهتر از درمان است1399/01/31 Sunday
آمیار24-تعداد نمایش-با پکیج ها درست رفتار کنید; پیشگیری بهتر از درمان است579 بازدید
آمیار24-پسندیده-با پکیج ها درست رفتار کنید; پیشگیری بهتر از درمان است2+
با پکیج ها درست رفتار کنید; پیشگیری بهتر از درمان است-آمیار24-مطلب

«پیشگیری بهتر از درمان است». حتم دارم تا به حال هزار بار این جمله را دیده اید و شنیده اید. اما عین هزار بار را به هزار شکل از اشکال مختلف بی تفاوتی، از کنارش رد شدید. واقعا چرا؟

به دو کلام حرف حساب پزشک گوش نکردید و با ابتلا به بیماری، حسابداری داروخانه ها را به زحمت انداختید. یا مثلا فاصله تان برای دیدن برنامه ای در تلویزیون از نوک دماغ تا پهنای آن تنظیم شد و فقط بخاطر چند سانت عینکی شدید. این درست مثل این است که به کسی بگویی:

  • دو کیلومتر دیگر از جاده به دره پرت می شوی.

و او با لبخندی متشاعرانه و ذوقی چندش آور جواب بدهد که:

  • من تا به حال پرواز را تجربه نکرده ام.

باور کنید تا پیشگیری هست، درمان، مرحله ی اول سلامتی نیست. انسان و غیر انسان هم ندارد. مثلا اگر پکیج چند میلیونی شما بخاطر نداشتن یک محافظ صد هزار تومانی بسوزد، چه حالی به شما دست می دهد. پس پیشگیری، هم بهتر از درمان است و هم بهتر از تعمیر. اصلا بگذارید یک شعار جدا درست کنیم: « رعایت نکات فنی بهتر از تعمیر است».

همراه ما باشید تا در پاراگراف های بعدی ادامه ی نکات مراقبت از پکیج را مطالعه کنید.تنظیم پمپ آب خانگی

آیا می دانستید اگر پمپ آب خانگی تنظیم نباشد، فشار آب افت می کند. بعد هم دستگاه به اشتباه می افتد و شدت آب استاندارد را تشخیص نمی دهد. اینجاست که یا روشن نمی شود یا خاموش می شود. شیر را باز می کنید و آب خودش نمی داند باید سرد باشد یا گرم و دم به دم بین این دو حالت تغییر می کند. میان این خرابی بی سرو صدا، جای صدای شما خالی است که آواز خرابی دستگاه پکیج را در گوشه حمام زمزمه کنید.شیر را باز نگه دارید

در اغلب موارد تعداد پنل های بیشتری برای اتاق ها در نظر گرفته می شود. از طرفی گاهی استفاده کمتر از اتاق، مقدمه ی یک کار غلط می شود. یعنی خارج کردن پنل های اضافی از مدار آن هم با بستن شیر. این از کار غلط. حالا کار درست کدام است؟ کار درست این است که دمای رادیاتور را پایین بیاورید به شرط اینکه شیرها کماکان باز باشند. همین کار کوچک دو سود بزرگ دارد. هم باعث صرفه جویی در مصرف گاز می شود و هم فرسایش قطعات را کمتر می کند. تازه جهت اطلاع باید عرض کنم که بستن شیر به هیچ وجه اثری در پخش گرما یا عدم آن ندارد. جالب بود نه؟

شیر رادیاتور-پکیج-آمیار24

لانه ی پرندگان

بعضی ها ترجیح می دهند پکیج خود را در بالکن یا تراس قرار بدهند. غافل از اینکه دارند یک لژ خانوادگی ایده آل برای لانه سازی پرنده ها جفت و جور می کنند. اگر در فصل های سرد باشد که ردخور ندارد. اما مشکل اینجاست که ممکن است خار و خاشاک لانه ها، مسیر رفت و آمد هوای تازه را برای تشکیل شعله مسدود کند. حالا که کلام به اینجا رسید نکته ی مشابه دیگری هم وجود دارد. آن هم این است که گاهی خیلی از مردم بخاطر عدم نفوذ هوا خودشان دریچه ی بالا را مسدود می کنند. این دیگر نوبر است. چون باعث می شود دیگر هیچ شعله ای تشکیل نشود. پس دستگاه روشن نمی شود و شما هم فکر می کنید خراب شده است. در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست.اما نکته ی آخر...

یادتان باشد که هر دستگاهی باید یک بار در سال سرویس سالیانه شود. این به نفع خودتان است. چون ما اینقدر از از پکیج بدون سرویس کار می کشیم تا خراب شود و دست به دامن تعمیرکار شویم. در حالی که تاثیرسرویس سالیانه در بازدهی پکیج چشمگیر است. منظور از سرویس موارد زیر هستند:

  • اسید شویی

  • تنظیم باد منبع انبساط

  • تنظیم شیر گاز

  • تنظیم پلی فسفات

  • تعویض شلنگ و قطعات

  • و چکاب سنسورها

 

عمر «بلند» وسایل خود را با عمل به این جملات «کوتاه» مراقبتی، تضمین کنید.

اشتراک گذاری
قم , پارک علم و فناوری قم , ساختمان مرواید۴ , طبقه ۲ , واحد ۲۲
info[at]amyar24.com
025-31761 , 025-32816140

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

پروانه کسب-آمیار24
نشان ملی ثبت-آمیار24

آمیار24 مجموعه ای از خدمات آنلاین(از جمله نظافت,تعمیر لوازم منزل,آهنگری,تعمیرات آسانسور,باغبانی و غیره) را برای محل کار و خانه شما فراهم کرده تا شما بتوانید به راحتی و اطمینان خاطر از متخصصین هر سرویسی استفاده کنید
مشتریان گرامی می توانند از ۳ طریق اپلیکیشن آمیار24 یا تلفنیار یا سایت درخواست های خودشان را ثبت کنند
متخصصین آمیار24 علاوه بر دارا بودن عدم سوء پیشینه و تاییدیه فنی باید تاییدیه اخلاقی نیز داشته باشند
همچنین آمیار24 برای اطمینان و جلوگیری از ضرر مشتریان مرجعی از هزینه خدمات را برای هر خدمت تهیه کرده است

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت اندیشه پردازان سامان گستر پارس می‌باشد.