آمیار24
951
3+
بنر زیر رسته

جلوگیری از خراب شدن پکیج

پیشگیری بهتر از درمان است. حتم دارم تا به حال هزار بار این جمله را دیده اید و شنیده اید. اما عین هزار بار را به هزار شکل از اشکال مختلف بی تفاوتی، از کنارش رد شدید. واقعا چرا؟

تا پیشگیری هست، درمان، مرحله ی اول سلامتی نیست. انسان و غیر انسان هم ندارد. مثلا اگر پکیج چند میلیونی شما بخاطر نداشتن یک محافظ صد هزار تومانی بسوزد، چه حالی به شما دست می دهد. پس پیشگیری، هم بهتر از درمان است و هم بهتر از تعمیر. اصلا بگذارید یک شعار جدا درست کنیم: « رعایت نکات فنی بهتر از تعمیر است».

همراه ما باشید تا در پاراگراف های بعدی ادامه ی نکات مراقبت از پکیج را مطالعه کنید.


ثبت درخواست

 

تنظیم پمپ آب خانگی

آیا می دانستید اگر پمپ آب خانگی تنظیم نباشد، فشار آب افت می کند. بعد هم دستگاه به اشتباه می افتد و شدت آب استاندارد را تشخیص نمی دهد. اینجاست که یا روشن نمی شود یا خاموش می شود. شیر را باز می کنید و آب خودش نمی داند باید سرد باشد یا گرم و دم به دم بین این دو حالت تغییر می کند.شیر را باز نگه دارید

در اغلب موارد تعداد پنل های بیشتری برای اتاق ها در نظر گرفته می شود. از طرفی گاهی استفاده کمتر از اتاق، مقدمه ی یک کار غلط می شود. یعنی خارج کردن پنل های اضافی از مدار آن هم با بستن شیر. این از کار غلط. حالا کار درست کدام است؟ کار درست این است که دمای رادیاتور را پایین بیاورید به شرط اینکه شیرها کماکان باز باشند. همین کار کوچک دو سود بزرگ دارد. هم باعث صرفه جویی در مصرف گاز می شود و هم فرسایش قطعات را کمتر می کند. تازه جهت اطلاع باید عرض کنم که بستن شیر به هیچ وجه اثری در پخش گرما یا عدم آن ندارد. جالب بود نه؟

 

ثبت درخواست

 

لانه ی پرندگان

بعضی ها ترجیح می دهند پکیج خود را در بالکن یا تراس قرار بدهند. غافل از اینکه دارند یک لژ خانوادگی ایده آل برای لانه سازی پرنده ها جفت و جور می کنند. اگر در فصل های سرد باشد که ردخور ندارد. اما مشکل اینجاست که ممکن است خار و خاشاک لانه ها، مسیر رفت و آمد هوای تازه را برای تشکیل شعله مسدود کند. حالا که کلام به اینجا رسید نکته ی مشابه دیگری هم وجود دارد. آن هم این است که گاهی خیلی از مردم بخاطر عدم نفوذ هوا خودشان دریچه ی بالا را مسدود می کنند. این دیگر نوبر است. چون باعث می شود دیگر هیچ شعله ای تشکیل نشود. پس دستگاه روشن نمی شود و شما هم فکر می کنید خراب شده است. در صورتی که اصلا چنین چیزی نیست.اما نکته ی آخر...

یادتان باشد که هر دستگاهی باید یک بار در سال سرویس سالیانه شود. این به نفع خودتان است. چون ما اینقدر از از پکیج بدون سرویس کار می کشیم تا خراب شود و دست به دامن تعمیرکار شویم. در حالی که تاثیرسرویس سالیانه در بازدهی پکیج چشمگیر است. منظور از سرویس موارد زیر هستند:

 

ثبت درخواست

 

  • اسید شویی
  • تنظیم باد منبع انبساط
  • تنظیم شیر گاز
  • تنظیم پلی فسفات
  • تعویض شلنگ و قطعات
  • و چکاب سنسورها

 

عمر «بلند» وسایل خود را با عمل به این جملات «کوتاه» مراقبتی، تضمین کنید.

اشتراک گذاری مطلب
LinkedinLinkedinLinkedin

دیگر مطالب پیشنهادی آمیار

مشاهده مطالب بیشتر